مسیر سبز
مسیر سبز

توصیه دانشگاه آزاد به داوطلبان رشته‌ های بدون کنکور

توصیه دانشگاه آزاد به داوطلبان رشته‌ های بدون کنکور
خبرگزاری ایسنا: روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبان دوره بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه قبل از خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در این دوره، لیست رشته محل‌ها را مطالعه کنند.

بر اساس این اطلاعیه داوطلبان باید قبل از اینکه کارت اعتباری برای ثبت‌نام خریداری کنند، لیست رشته محل‌ها را دقیقاً مطالعه کنند تا مطمئن شوند که رشته مورد درخواست آنها جزء موارد بدون آزمون محسوب می‌شود.

روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد درخصوص رشته‌هایی که در لیست بدون آزمون وجود ندارد، گفت: حدود ۳۰۰۰ رشته محل در این مرحله برای علاقه مندان دارای مدرک کاردانی اعلام شده که قدرت انتخاب خوبی را به این دسته افراد می‌دهد تا بدون آزمون ارزشیابی شده و وارد دانشگاه شوند، اما برای ورود و ادامه تحصیل در حدود ۲۰۰ رشته کارشناسی ناپیوسته، همچنان آزمون وجود دارد که متعاقباً اعلام خواهد شد.

بر این اساس متقاضیان ثبت‌نام کارشناسی ناپیوسته باید معدل دقیق مندرج در مدرک کاردانی خود را در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org ثبت کنند در غیر این صورت در زمان ثبت‌نام دانشگاهی از ادامه تحصیل آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

روابط عمومی درخصوص نظام وظیفه برادران، اعلام کرد: در زمان ثبت نام آقایان مشمول، نباید منعی به لحاظ قوانین نظام وظیفه داشته باشد، ضمن اینکه طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی ناپیوسته به طور معمول دو سال است که تا حداکثر سه سال برای رشته‌های غیرآموزشی و چهار سال برای رشته‌های آموزشی قابل تمدید است، که برای افراد مشمول نباید از سه سال تجاوز کند.

همچنین روابط عمومی درخصوص پذیرش خواهران بومی، اعلام کرد: متقاضیان محل های دانشگاهی که فقط پذیرش خواهران بومی را دارند، باید بومی یکی از نقاط تابعه استانی باشند که محل دانشگاهی موردنظر آنان در آن استان قرار دارد.

روابط عمومی در این اطلاعیه در مورد فارغ‌التحصیلان کاردانی مراکز آموزش ضمن خدمت نیز گفت: فارغ التحصیلان مراکز آموزش ضمن خدمت، آموزش و پرورش و دانشسراهای سابق ( نه تربیت معلم) مجاز به انتخاب رشته‌های متجانس با رشته تحصیلی قبلی خود می باشند، بنابراین این دسته از متقاضیان نمی‌توانند انتخاب‌های غیرمتجانس داشته باشند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید