مسیر سبز
مسیر سبز

معرفی اکازیون‌ های فروش مسکن در تهران دنیای اقتصاد:

معرفی اکازیون‌ های فروش مسکن در تهران
دنیای اقتصاد: در بازار این روزهای معاملات خرید و فروش مسکن فقط می‌توان تعداد فایل‌های محدودی را پیدا کرد که از نظر مالک، خریدار و مشاور املاک با عنوان «اکازیون» یا «زیر قیمت» به بازار عرضه شده اند.

این فایل‌ها که اغلب متعلق به مالکان پول لازم یا کسانی است که به علت مهاجرت یا به هر دلیل دیگر قصد دارند هر چه سریع‌تر ملک خود را تبدیل به پول نقد کنند، هر چند از نظر تعداد بسیار اندک هستند اما اغلب در متراژهای بالا و با امکانات نسبتا کامل به بازار تقاضا عرضه شده اند.

 به عنوان مثال در منطقه فرمانیه مالکی آپارتمان 168 مترمربعی خود را که هشت سال از زمان احداث آن می‌گذرد مترمربعی 5 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

این آپارتمان که بنابراظهار مالک (در سامانه ایران فایل) امکاناتی نظیر کولر، گاز، چیلر، سونا، استخر، جکوزی، پارکینگ، انباری، بالکن، حیاط، آسانسور، کفپوش و نمای سنگ دارد در طبقه دهم یک برج 17 طبقه قرار دارد.

قیمت کل این آپارتمان هم 840 میلیون تومان ذکر شده است؛ این در حالی است که در همان منطقه آپارتمانی با متراژ 197 مترمربع در مرحله تیغه چینی، هر مترمربع 8 میلیون تومان قیمت گذاری شده است که امکانات آن به مراتب کمتر از مورد اکازیون فوق است.

مالک دیگری که معتقد است واحد مسکونی وی از شرایطی اکازیون برای خریدار برخوردار است، آپارتمان 87 مترمربعی خود را در منطقه قنات کوثر مترمربعی 3 میلیون و 100 هزار تومان قیمت گذاری کرده است؛ این آپارتمان 2 سال ساخت و قیمت کل آن 267 میلیون و 700هزار تومان است.

 این در حالی است که در این سامانه معاملات مجازی مسکن، در این منطقه آپارتمان دیگری در شرایط معمولی مترمربعی 3 میلیون و 200 هزار تومان قیمت گذاری شده است؛ این واحد مسکونی در مقایسه با مورد اکازیون فوق که به گفته مالک از امکاناتی نظیر آسانسور، پاسیو، زیرزمین، پارکینگ، انباری و بالکن برخوردار است امکانات کمتری دارد.

مالک دیگری در منطقه دربند آپارتمان 91 مترمربعی خود را که هشت سال از ساخت آن می‌گذرد مترمربعی 3 میلیون و 850 هزار تومان قیمت گذاری کرده و تاکید کرده است که ملک وی نسبت به آپارتمان‌های مجاور با ویژگی‌های مشابه از شرایط اکازیون برخوردار است.

 این واحد مسکونی با قیمت کل 350 میلیون تومان به متقاضیان خرید معرفی شده است. مالک دیگری در همان منطقه در شرایط معمولی، آپارتمان 180 مترمربعی با شرایطی مشابه مورد اکازیون نام برده شده در منطقه دربند را مترمربعی 4 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است که با مورد گفته شده 350 هزار تومان در هر مترمربع اختلاف قیمت دارد. مالک قیمت کل این آپارتمان را 756 میلیون تومان تعیین کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید