مسیر سبز
مسیر سبز

اعلام جزییات تکمیل ظرفیت کنکور 90/جدول معاون اجرایی سازمان

اعلام جزییات تکمیل ظرفیت کنکور 90/جدول 
 معاون اجرایی سازمان

اعلام جزییات تکمیل ظرفیت کنکور 90/جدول
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در کنکور 90 گفت: در این مرحله 4100 نفر برای دوره های روزانه و شبانه پذیرفته می شوند و داوطلبان از 23 آبان می توانند رشته مورد نظر را انتخاب کنند.

دکتر سید جلال طباطبایی افزود: جزئیات تکمیل ظرفیت این رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

وی افزود: مرحله تکمیل ظرفیت با توجه به اعلام ظرفیت پذیرش رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه و شبانه (نوبت دوم) آزمون سراسری سال 90 صورت گرفته است.

طباطبایی اظهار داشت: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 90 شرکت کرده و در دوره‌های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده‌‌اند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

وی یادآور شد: علت انجام تکمیل ظرفیت این است که بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی کنکور علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی، برای پذیرش دانشجو ظرفیت جدید اعلام کردند.

معاون سازمان سنجش خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دوره‌های روزانه و شبانه کنکور 90 با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده می توانند از 23 تا 28 آبان به سایت اینترنتی سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت (مبلغ 28 هزار ریال) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی، اقدام کنند.

وی اظهار داشت: داوطلبان می توانند 10 کد رشته را از میان رشته های اعلام شده در فرم انتخاب رشته انتخاب کنند.

طباطبایی یادآور شد: آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 90 پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های مربوطه می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در اطلاعیه شوند.

وی تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان "کان‌لم یکن" تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه اعلام شده در این اطلاعیه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 را نخواهند داشت.

از همین رو به پذیرفته‌شدگان تأکید می‌شود در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دقت کافی را داشته باشند چرا که در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

معاون سازمان سنجش یادآور شد: در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

وی گفت: پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی اعلام شده در این اطلاعیه نیستند.

طباطبایی اظهار داشت: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 90 شرکت کرده و در دوره‌های روزانه، شبانه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند متقاضی کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در این اطلاعیه شوند.

وی اضافه کرد: داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی باید در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی توجه کنند. نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های اعلام شده بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل‌ می‌توانند کدرشته‌های‌ انتخابی‌ نیمه‌متمرکز می توانند اولویتهای انتخابی را از جدول استخراج‌ و در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌های ‌‌تحصیلی‌ مرحله تکمیل ظرفیت به‌ همراه‌ سایر کدرشته‌های‌ متمرکز درج کنند.

خلاصه کدرشته محلهای مورد پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 90 در دوره های روزانه و شبانه

رشته های تحصیلی که از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، تجربی و انسانی دانشجو می پذیرند دانشگاه رشته دانشگاه لرستان حسابداری   دانشگاه شهید مطهری  فقه و حقوق اسلامی / فلسفه و حکمت اسلامی   دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم وابسته به سازمان اوقاف و امورخیریه قم تفسیرقران مجید / علوم قران مجید   دانشگاه مذاهب اسلامی ادیان و مذاهب / تاریخ اسلام / علوم قران مجید / فقه و حقوق امامیه / فقه وحقوق حنفی / فقه و حقوق شافعی / فلسفه و عرفان اسلامی رشته های تحصیلی که از گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشجو می پذیرند دانشگاه رشته دانشگاه بجنورد کاردان فنی مکانیک/ کاردان فنی مواد دانشگاه تهران مهندسی شیمی / مهندسی صنایع / مهندسی نفت دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی کامپیوتر دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین اهواز مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینهای کشاورزی / مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه گرمسار مهندسی صنایع / مهندسی عمران / مهندسی معماری / مهندسی نفت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید