هر روز!
هر روز!

چارلی چاپلین جالب کوچک در هند (عکس) : چارلی چاپلین

چارلی چاپلین جالب کوچک در هند (عکس) : چارلی چاپلین

چارلی چاپلین جالب کوچک در هند (عکس)
: چارلی چاپلین جالب کوچک در هند (عکس)
 
چارلی چاپلین یکی از چهره های بزرگ و تاثیرگذار در تاریخ سینما بوده است که همچنان هم طرفداران خاص خود را دارد.
 
به گزارش : این روزها “چارلی چاپلین کوچک” به رغم سختی کشیدن در شروع زندگی، شوق و سرگرمی را به خیابان های دهلی نو آورده است. پیرمرد 52 ساله هندی که خودش را مانو (Monu) معرفی کرده از سال 2014 با گریم خاص خودش را شبیه (چارلی چاپلین) اسطوره هالیوودی می کند.


مانو تنها 76 سانتی متر قد دارد و زمانی که لباس و سبیل چارلی چاپلین را ندارد، به عنوان “آب فروش” در خیابان های دهلی نو مشغول به کار است. درآمد مانو از تقلید چارلی چاپلین روزانه حدود 2 یورو است. وی می گوید: “عصرها لباس چارلی چاپلین را به تن می کنم و در اطراف دروازه هند شهر می چرخم و درآمدی کسب می کنم.”

 
پیرمرد هندی در شهر ناگپور زندگی می کرده که هنگام ترک آنجا تقریبا آهی در بساط نداشت. اما پس از ورود به دهلی نو نیز به خاطر قد کوتاهش هیچ جایی نمی توانست کار پیدا کند و به همین دلیل رو به گدایی آورده بود. مانو می گوید: “حدود 25 سال پیش خانه ام را ترک کردم و به دهلی نو آمدم. اوایل کنار دروازه هند گدایی می کردم.”

 
البته از بخت خوبش، روزی یک زن مهربان او را دعوت کرد تا با خانواده اش زندگی کند. آن زن همچنین به او کمک کرد تا کنار خیابان آب معدنی بفروشد. از سال 2002 نیز دکه آب فروشی به دست دخترخوانده 30 ساله آن زن به نام “لیپی” افتاده است. لیپی هر روز مانو را گریم می کند. درآمد روزانه 2 یورویی مانو بیش از درآمد سابقش است.

البته برخی از مردم شهر چندان روی خوشی به “چارلی چاپلین کوچک” نشان نمی دهند. لیپی می گوید: “روزی چند نفر آمدند و او را محکم زدند. کمر مانو آسیب دید. نمی دانم چرا بعضی ها این کارها را می کنند زیرا او کاری با کسی ندارد و همه را هم می خنداند.” البته مانو علیرغم سختی های این چنینی می گوید: “دوست دارم منبع درآمدی داشته باشم تا خرج خانواده ام را بدهم. من هرگز شغلم را ترک نخواهم کرد و همیشه از اینکه مردم را بخندانم، خوشحال می شوم.”

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید