مسیر سبز
مسیر سبز

تغییر میزبان جام جهانی 2022 غیرممکن است ایسنا: مدتها

تغییر میزبان جام جهانی 2022 غیرممکن است
ایسنا: مدتها است که قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 انتخاب شده است اما در هفته های اخیر گمانه زنیهای زیادی درباره تغییر در میزبانی قطر به گوش رسیده است.

والتر گریگوریو مدیر رسانه ای فیفا در گفتگویی که با شبکه اسکای اسپورت داشت تاکید کرد که در مکان میزبانی جام جهانی 2022 هیچ تغییری به وجود نخواهد آمد.

گریگوریو گفت: بدون شک قطر میزبان جام جهانی 2022 خواهد بود و هیچ تغییری در انتخاب میزبان به وجود نخواهد آمد.

کمیته اجرایی فیفا امروز(جمعه) بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره تغییر زمان جام جهانی قطر از تابستان به زمستان تصمیم گیری کند. سپ بلاتر رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تلاش می کند تا در جلسه امروز به جمع بندی نهایی در این زمینه برسد. پیش از این بلاتر از مخالفان برگزاری جام جهانی 2022 در زمستان بود اما چند هفته پیش تغییر موضع داد و اعلام کرد که برگزاری جام جهانی قطر در تابستان با توجه به گرمای زیاد این کشور غیرممکن خواهد بود.

با وجود آنکه 54 فدراسیون اروپایی با برگزاری جام جهانی قطر در زمستان موافقت کرده اند اما هنوز بسیاری از باشگاه ها با این تصمیم مخالف هستند.میشل پلاتینی رییس اتحادیه فوتبال اروپا معتقد است که باید بررسی بیشتری در این زمینه صورت گیرد. پلاتینی با برگزاری جام جهانی 2022 در ژانویه موافق است این در حالی است که بلاتر دوست دارد این رقابت ها در دو ماه نوامبر و دسامبر برگزار شود.

پیش از این قرار بود که جام جهانی 2022 در تابستان برگزار شود اما گرمای بالای قطر در تابستان نگرانی ها را برای فیفا و جامعه فوتبال به وجود آورده و آنها را به این فکر فرو انداخته که زمان برگزاری این رقابت ها را تغییر دهند. از طرف دیگر در صورتیکه این رقابت ها در زمستان برگزار شود با بازیهای المپیک زمستانی همزمان می شود و این هم معضلی دیگر به شمار می آید.

برگزاری جام جهانی قطر در زمستان مخالفان زیادی دارد. در انگلیس همه مخالف برگزاری جام جهانی قطر در زمستان هستند اما در آلمان شرایط متفاوت است. کارل هاینس رومینیگه رییس باشگاه بایرن مونیخ و عضو اجرایی کمیته برگزاری رقابت‌های بوندسلیگا موافق برگزاری جام جهانی قطر در زمستان است این در حالی است که تئو سوان سیگر، رییس سابق فدراسیون فوتبال آلمان مخالف برگزاری این رقابت‌ها در زمستان است و اعلام کرده که برگزاری جام جهانی 2022 قطر در زمستان تهدیدی برای وحدت و یکپارچگی فوتبال آلمان است. ژاگ روگ رییس کمیته بین المللی المپیک هم از مخالفان برگزاری جام جهانی در زمستان است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید