بهترین زندگی
بهترین زندگی

عوارض جانبی بارداری، آگاه باشید چند نوع عارضه جانبی

عوارض جانبی بارداری، آگاه باشید
چند نوع عارضه جانبی در طی بارداری وجود دارند که ممکن است در هر سه ماهه بارداری آن ها را تجربه کنید. از هفته ششم بارداری، آماده می شوند تا اولین علائم بارداری خود را کم کم احساس کنید. اما قرار نیست حتما همه نشانه های بارداری را داشته باشید. هر بارداری متفاوت از بارداری دیگری می باشد.ما در اینجا به برخی از عوارض جانبی در طول بارداری اشاره کرده ایم که می توانید با مطالع آنها بفهمید در هنگام بروز این عارضه ها چه کار انجام دهید:
کمر درد در هنگام حاملگی ، کمر درد یکی از رایج ترین عارضه ها محسوب می شود.این درد معمولا در قسمت پایین تر کمر احساس می شود.کمر درد می تواند به وسیله ایستادن به مدت طولانی، بلند کردن اجسام، یا خوابیدن به طور اشتباه به ویژه در سه ماهه آخر شدیدتر شود.در طی بارداری ، بدن شما هورمونی به نام رلاکسین ترشح می کند که همه مفصل ها و عضلات شما را برای تولد کودک آماده می کند.خیلی از زنان در هنگام دراز کشیدن بیشتر احساس درد می کنند. ماساژ و همچنین ورزش های تقویتی می توانند به کاهش کمر درد شما کمک کنند.ممکن است انجام برخی ورزش ها که به اشتباه انجام می دهید باعث تشدید درد شود بنابراین بهتر است انجام صحیح ورزش ها را از متخصص خود جویا شوید.از پوشیدن کفش ها پاشنه بلند، خوابیدن روی تشک صاف بلند کردن اجسام سنگین برحذر باشید. وقتی می خواهید حالت خود را در هنگام خواب تغییر دهید آن را به آهستگی و مرحله به مرحله انجام دهید.این کار به کاهش درد کمک می کند.
یبوست یبوست هم در طی بارداری و هم بعد از زایمان بسیار رایج می باشد.حتی در هنگام شیر دهی هم ممکن است دچار یبوست شوید، چون نوزاد شما از آب بدن شما تغذیه می کند.پروژسترون تاثیر آرام بخشی بر کودک شما دارد که برای تولد نوزاد بسیار مهم می باشد، اما می تواند موجب عوارض جانبی بر روی مادر شود.در هنگام حاملگی آّ بیشتری برای تغذیه کودک در بدن شما لازم می باشد که باید برای پیشگیری از یبوست آب بیشتری مصرف کنید.همچنین برای پیشگیری از یبوست یا درمان آن در حاملگی از غذاهای فیبردار یا میوه ها یا سبزیجات فیبر دار استفاده کنید.آرد نارگیل غنی از فیبر می باشد و می توانید هر روز نصف قاشق آؤد نارگیل را برای پخت غذاهای خود استفاده کنید.همچنین می توانید از روغن نارگیل هم برای پخت غذاها استفاده کنید.روغن نارگیل یکی از بهترین روغن هایی است که میتوانید برای پخت غذاها استفاده کنید.هر روز صبح یک پیاله ماست بخورید.اگر افزایش فیبر و مایعات کمکی به فیبر شما نکرد،روزانه یک الی دو قرص coloxyl senna مصرف کنید.اما همیشه قبل از مصرف هر گونه دارویی حتما با پزشک مشورت کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید