هر روز!
هر روز!

آخرین وضعیت پرونده های «خزعلی»، «خاوری» و «ریخته گران»/ تفهی

آخرین وضعیت پرونده های «خزعلی»، «خاوری» و «ریخته گران»/ تفهی

آخرین وضعیت پرونده های «خزعلی»، «خاوری» و «ریخته گران»/ تفهیم اتهام به متهمان پرونده توهین به رییس جمهور
: آخرین وضعیت پرونده های «خزعلی»، «خاوری» و «ریخته گران»/ تفهیم اتهام به متهمان پرونده توهین به رییس جمهور
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران، اقدامات دولت میانمار علیه مسلمانان را محکوم و آن را جنایتی علیه بشریت و نسل کشی دانست.
به گزارش : وی رایزنی‌های صورت گرفته از ناحیه دولت در حمایت از مسلمانان میانمار را مثبت تلقی کرد و اظهار داشت: به رغم آن که نهادهای بین‌المللی متولی امر نسبت به وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، مستند به برخی گزارشات کذب، ادعاهای خلاف واقع را مطرح می‌نمایند، اما همین نهادها نسبت به جنایات میانمار سکوت کرده‌اند.
دادستان افزود: جنایاتی که دولت میانمار به دست برنده جایزه صلح نوبل انجام می‌دهد روسیاهی تمام برای طرفداران حقوق بشر است که کوچک‌ترین حادثه در ایران را بازتاب داده ولی در مورد جنایات صورت گرفته و کشتار مسلمانان بی‌گناه میانمار ساکت هستند.
ضرورت توجه بیشتر وزارت آموزش و پرورش به اردوهای دانش‌آموزی
جعفری دولت آبادی به آمار جهانی تصادفات رانندگی اشاره کرد و افزود: از هر صد هزار نفر در اروپا حدود 10 نفر در آمریکا حدود 16 نفر در آفریقا 26 نفر در آسیای جنوب شرقی 17 نفر و در غرب مدیترانه 20 نفر بر اثر تصادفات فوت می‌کنند.
دادستان تهران به لزوم تامین امنیت سرنشینان و عابران پیاده اشاره کرد و اظهار داشت: حسب بررسی‌های صورت گرفته، سرنشینان وسایل نقلیه با سی و سه درصد بیشترین آمار آسیب‌دیدگان را در تصادفات وسایل به خود اختصاص می‌دهد.
وی تاکید کرد مأمورین پلیس و سرپرستان دادسراها باید نسبت به تأمین امنیت سلامت مسافران در حمل و نقل شهری و جاده‌ای توجه نمایند. 
وی با اشاره به حادثه تصادف اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر در استان فارس، به برخی حوادث مشابه رخ داده در کشور از سال 76 به بعد، از جمله حادثه غرق شدن تعدادی از دانش آموزان در پارک شهر تهران اشاره کرد و به لحاظ وقوع نه مورد حادثه در جریان برگزاری اردوهای دانش‌آموزی طی بیست سال گذشته، نظارت دستگاه‌های دولتی مرتبط با این اردوها و تامین امنیت مسافران و دانش‌آموزان را امری ضروری دانست.
دادستان تهران برپایی اردو برای دانش آموزان و پیوند خوردن آن‌ها با طبیعت و تجربه آموزی را فی نفسه اقدام خوبی دانست و بر ارتقای شاخصه امنیت و حفظ سلامت دانش آموزان در این اردوها تاکید کرد و بیان داشت: یکی از وظایف جدی وزارت آموزش و پرورش، نظارت بر اردوها و حفظ تامین امنیت و سلامت دانش آموزان است.
جعفری دولت‌آبادی تخطی از سرعت مطمئنه، کیفیت پایین خودروها، مشکلات سیستم ایمنی خودروها، وضعیت جاده‌ها و عدم مهارت رانندگان را از جمله عوامل اصلی بروز تصادفات در ایران دانست.
برخورد با رانندگی حین مستی
جعفری دولت‌آبادی با اشاره به لزوم برخورد، رانندگی حین مستی به عنوان رفتار مجرمانه، اظهار داشت: در ایران علاوه بر آموزه‌های دینی که مستی را جرمی مستقل و حدی دانسته، می‌بایست توجه خاصی به ارتکاب بزه رانندگی در حین مستی صورت گیرد.
وی با اعلام آمادگی دادستانی تهران برای کمک به پلیس در این زمینه، از سرپرستان دادسراهای ارشاد و راهور خواست برای کسانی که حین مستی رانندگی می کنند، مجازات‌های تکمیلی از جمله محرومیت از رانندگی به مدت مشخص، ابطال پروانه رانندگی و نظایر آن از محاکم درخواست کنند.
آمار فزاینده جرایم اخلاقی در فضای مجازی 
دادستان تهران با اشاره به وظایف دادسرای ناحیه 31 مربوط به جرایم رایانه‌ای، اظهار داشت: در حال حاضر آزادی‌های نامحدود و گسترده فضای مجازی، تنوع اطلاعات و داده‌ها بر رغبت نوجوانان و جوانان برای استفاده از آن افزوده است؛ اما جهانی بودن، جذابیت، گستره کاربران، تنوع اطلاعات و دسترسی آسان به این فضا آسیب‌هایی را در پی داشته است. وی از جمله این آسیب‌ها را سوء استفاده از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ و سبک زندگی غربی، نقض گسترده حریم‌ خصوصی افراد، نقض ارزش‌های دینی و اخلاقی، ترویج امور مبتذل و مستهجن دانست و اظهار داشت: در حال حاضر فضای مجازی هم‌چنین به ابزاری برای کسب درآمد نامشروع تبدیل شده است.
جعفری دولت‌آبادی با اشاره به آمار ضریب نفوذ استفاده از فضای مجازی اظهار داشت: 57 درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند؛ در حالی که این آمار در خاورمیانه 52 درصد اعلام شده است.
دادستان تهران افزود: 41 درصد از مطالب و داده‌های فضای مجازی به حوزه اخبار خبر اختصاص دارد و 19 درصد مربوط به امور راجع به بانک‌ها و بانکداری است.
جعفری دولت‌آبادی با اشاره به وجود 40 میلیون کاربر ایرانی عضو تلگرام، اعلام داشت: آمار و رقم‌های متفاوتی توسط مسوولان ارائه شده و از جمله سهم 45 تا 60 درصدی تلگرام در فضای مجازی اعلام گردیده است؛ امری که باعث انتقال اخبار و اطلاعات شخصی کاربران به خارج از کشور می‌شود و تبعات نامطلوبی را در پی دارد.
وی با اشاره به این که تلگرام دسترسی‌های وسیع به اطلاعات کاربران ایرانی دارد، بیان داشت: تلگرام از این طریق ذائقه‌های مخاطبان را به خوبی تشخیص داده و در بزنگاه‌های مختلف از این اطلاعات استفاده می‌کند.
دادستان تهران به تهدیدهای راجع به ترویج فساد، فحشا، تشکیل خانه‌های فساد و تبلیغ روسپی‌گری در فضای مجازی اشاره کرد و اظه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید