هر روز!
هر روز!

درگاه:پاریس پاریس (به فرانسوی: Paris)، پایتخت

درگاه:پاریس 
 
 
 
 پاریس (به فرانسوی: Paris)، پایتخت

درگاه:پاریس


پاریس (به فرانسوی: Paris)، پایتخت کشور فرانسه، مرکز و یکی از شهرستان‌های ناحیه ایل-دو-فرانس است. رود سن از میان این شهر عبور می‌کند.
پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. پاریس را در کنار لندن، توکیو و نیویورک، ابرشهرهای جهان می‌نامند.
پاریس بزرگترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است. این شهر به تنهایی در حدود ۵۰۱ میلیارد یورو یعنی در حدود ۲۵٪ تولید ناخالص داخلی فرانسه را در اختیار دارد. دفتر مرکزی ۳۶ شرکت از ۵۰۰ شرکت برتر جهان در پاریس قرار دارد. منطقه «لا دفانس» در شهر پاریس به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی اروپا شناخته می‌شود.این شهر همچنین میزبان تعدادی از مهمترین سازمان‌های بین‌المللی نظیر یونسکو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتاق بازرگانی بین‌المللی است.
جمعیت شهر پاریس حدود ۲٬۱۶۴٬۹۹۴ نفر است.جمعیت منطقه شهری پاریس بالغ بر ۹٫۹۳ میلیون نفربوده و جمعیت این شهر همراه حومه آن به حدود ۱۲ میلیون نفر می‌رسدو یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود.
پاریس معروفترین مقصد توریست‌های جهان است. سالانه حدود ۳۰ میلیون نفر توریست خارجی از پاریس دیدن می‌کنند.تعداد زیادی از آثار دیدنی، موسسات و پارک‌های مشهور جهان در این شهر قرار دارند.
درگاه:پاریس/نوشتار برگزیده/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/تصویر برگزیده/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/مکان برگزیده/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/دانشگاه برگزیده/مه ۲۰۱۷
آیا می‌دانید که مهمترین عامل کج‌کننده برج ایفل چیست؟ مهمترین عامل تغییر وضعیت برج ایفل بر عکس تصور عموم که آن را باد می‌پندارند ، گرمای خورشید است. این برج چون از فلز ساخته شده در روز‌های آفتابی به علت گرمای نور خورشید تا ۱۸ سانتیمتر از محور خود انحراف می‌یابد.البته پس از غروب خورشید این برج به وضع اول خود باز می‌گردد. تنها یک بار در طی طوفانی در سال ۱۹۹۹ که ۱۶۹ کیلومتر سرعت داشت توانست این برج را به این مقدار منحرف کند.
درگاه:پاریس/مشاهیر/مه ۲۰۱۷

درگاه:پاریس/اخبار/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/گفتاورد/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/خیابان یا محله برگزیده ماه/مه ۲۰۱۷
درگاه:پاریس/آنچه می‌توانید انجام دهید
درگاه:پاریس/رده‌ها

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید