مسیر سبز
مسیر سبز

آخرین وضعیت «کرونا» در ایران خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت‌رئیسه

آخرین وضعیت «کرونا» در ایران
خبرگزاری تسنیم:  عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به گزارش معاون بهداشتی وزیر بهداشت در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا گفت: تلفات جدیدی در مورد بیماری کرونا نداشتیم.

حسن تأمینی نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: در جلسه امروز علی‌اکبر سیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا گزارشی را مطرح کرد.

وی ادامه داد: در این جلسه نکاتی که باید رعایت شود تا این بیماری در ایران رسوخ پیدا نکند و راه‌های انتقال بیماری کرونا مطرح شده و اعلام شد که یک نفر در اثر این بیماری فوت کرده و فعلاً تلفات جدیدی نداشتیم، ضمن اینکه وضعیت این بیماری هم‌اکنون کنترل شده است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس افزود: در جلسه امروز طرح نوین کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت‌مندی و ارتقای کیفیت در سطح بیمارستان‌ها و وزارت بهداشت مطرح شد و کارشناسان این وزارتخانه توضیحاتی ارائه دادند و سوالاتی از طرف نمایندگان مطرح شد و نمایندگان به این نتیجه رسیدند که این طرح، مناسب است ولی باید توجه داشته باشند که باعث افزایش هزینه‌ها نشود.

تأمینی یادآور شد: علی‌اکبر پورفتح‌الله رئیس سازمان انتقال خون کشور در جلسه امروز درخصوص وضعیت انتقال خون در کشور و مقایسه آن با کشورهای دیگر گزارشی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان انتقال خون اعلام کرد که در کشور رضایت‌مندی خوبی در مورد وضعیت انتقال خون وجود دارد، اظهار داشت: ایران جزء کشورهایی است که خون به شکل رایگان اهداء می‌شود و مردم در این مسیر کمک‌های قابل تقدیری می‌کنند و ما مشکل خونی نداریم.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: منتهی در بحث خودکفایی، تکنولوژی و هزینه‌ها در مورد تولید فرآورده‌های خونی نیاز به کمک‌هایی از مجلس وجود داشت که رئیس سازمان انتقال خون کشور آن را با نمایندگان مطرح کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید