هر روز!
هر روز!

توصیف حرکتی ساده اما سخت : توصیف حرکتی ساده اما

توصیف حرکتی ساده اما سخت : توصیف حرکتی ساده اما

توصیف حرکتی ساده اما سخت
: توصیف حرکتی ساده اما سخت
آنتوین وایلانت قهرمان فوق سنگین و اورال مسابقات CBBF کانادا در سال ۲۰۱۲ شده است او که با شرکت یونیورسال قرار داد کاری دارد و قبل از این موفقیت هم با شرکت مذکور کار می کرد حالا خبر ساز شده و در نشریات بدنسازی روی او تمرکز زیادی صورت گرفته است. وزنه آنجا روی زمین است ، به نظر غیر ممکن میرسد ، سرد و سنگین ! صدها کیلوگرم وزن خالص روی زمین آرام گرفته است. به ظاهر که نمی خواهد حتی چند سانتی متر از زمین جدا شود، نیروی جاذبه آنرا بطرف مرکز زمین می کشد .اینها مشخصات چه چیزی است؟ بیش از ۲۷۰ کیلو وزنه سنگین است که روی یک میله هالتر ضخیم سوار شده است. این وزنه انتظار شما را می کشد ، منتظر مبارزه است! وزنه ای مرده! هیچ گشتاوری در کار نیست و شما باید با قدرت تمام آنرا از زمین جدا کنید یعنی از سکوت کامل. ددلیفت بدترین لیفت موجود است! ساده ترین حرکتی که در دنیا وجود دارد همین ددلیفت است. ساده است چون باید فقط وزنه را از زمین بلند کنید. سخت ترین حرکت است چون نیاز به تکنیک درست دارد و باید واقعا کار کنید تا بتوانید در آن سراغ وزنه های سنگین بروید.
به گزارش : مهمترین بخش، مرحله جدا کردن وزنه از تمرین است. قبل از اینکه بخواهید حتی وزنه را بلند کنید لازم است سینه را بیرون دهید و لگن را به طرف عقب متمایل کنید. با این کار کل پشتتان در یک خط صاف و منقبض قرار می گیرد. در بخش پایین حرکت پاها خم هستند بنابراین می توانید از آنها استفاده کنید . توجه داشته باشید که روش صاف کردن پاها مهم است و نباید زانو ها را خیلی زود صاف کنید چرا که در آن صورت از کامل کردن لیفت باز می مانید و آنوقت فشار خیلی زیادی به دکمر وارد خواهد شد. باید در حرکتی هماهنگ و همزمان بالاتنه و پاها را صاف کنید. وزنه را نزدیک به بدن نگه دارید (اگر جلوی ساق هایتان خم شود و اندکی خون بیاید نشانه ای از اجرای صحیح ددلیفت است) سر باید بالا باشد . اگر نوع گیرش وزنه برایتان مهم نیست از تکنیک عادی استفاده کنید یعنی درست همانطوری که هالتر را برای انجام کول با شراگ می گیرید و از بندلیفت هم بهره بگیرید . بند لیفت از جلو بازو ها حفاظت بیشتری می کند. اگر می خواهید پنجه های قوی تری بسازید . بند لیفت ها را کنار بگذارید و از نوع گیرش مختلط استفاده کنید یعنی یک دست را از زیر . مطمئن شوید که بازو ها صاف هستند تا از آسیب ها جلوگیری کنید. ددلیفت عالی است چون کل بدن را بکار می گیرد. وقتی که در ددلیفت چندین تکرار اجرا می کنید. کل بدنتان دم می کند. عضلات فیله کمرتان به خوبی پمپاژ می شوند. و رگ های بدن پر از خون می شود. عضلات پایین پشت کول ، ساعد ، نشیمن گاه و پشت پاها همگی دم عضلانی فوق العاده ای را تجربه می کنند.
ددلیفت سومو: فشارش روی پاها متفاوت است و دامنه حرکتی کمتری را فراهم می کند. لیفت پشت پاها: این حرکت که ددلیفت پا صاف هم نام دارد روی عضلات پشت پا فشار بیشتری می آورد و معمولا با وزنه سبک تر اجرا می شود. ددلیفت نیمه از پایه: این لیفت روی پایه اجرا می شود . در این حرکت نقش پاها حذف می شود و تمرکز بیشتری روی عضلات پشت قرار می گیرد. می توانید وزنه را در این مدل خیلی زیاد انتخاب کنید.
می توان از کپسول های آمونیا استفاده کنید. تنفس این کپسول باعث سوزش سلول های مغز می شود و شما را کاملا هوشیار می نماید. گوش دادن به موزیک به لحاظ علمی ثابت شده که قدرت را در ددلیفت حدود ۶۰ در صد افزایش می دهد. کشش های خود را در بیاورید و با پای برهنه لیفت کنید و در این حالت حس راحتی بیشتری دارید. حین استفاده از وزنه های سنگین از گچ استفاده کنید تا مانع سر خوردن هالتر از دست شد. ددلیفت را اول تمرین اجرا کنید چون انجام آن بعد از یک تمرین خوب کار سختی می شود . اگر هم می خواهید بیشتر روی زیر بغل تمرکز کنید می توانید ددلیفت را آخر برنامه جای دهید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید