هر روز!
هر روز!

آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای : یادش بخیر

آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای 
 : یادش بخیر

آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای
: یادش بخیر !!! چقدر مدها زود از کار افتاده و قدیمی می شوند . ده سال پیش پشت هر ماشینی یکی از این کوسن های تزیینی نشسته بود .
آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای : آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای
: آموزش تزیین کوسن با گل پارچه ای
به گزارش : اما با این حال هنوز هم خانم های خانه دار دست و پنجه ی هنرمندشان را با تزیین زیبای وسایلی که در اطرافشان هست گرم نگه می دارند . یکی از این تزیینات که کم و بیش گوشه ی مبل ها یا کنار بالش روی تخت خواب ها نشسته کوسن های دست ساز است که برخلاف کوسن های پر از زرق و برق بازار که قیمت های هنگفتی هم دارد داشتن ان خیلی ارزان تمام می شود .
در این پست از مجله ی اینترنتی قمر شما با ایده ی تزیین کوسن به وسیله ی گل سازی بسیار ساده آشنا می شوید . رنگ گل را متناسب با رنگ کوسن ست کنید .

ابتدا یک الگو تهیه کنید که گلبرگ گل مورد نظرتان را روی آن پیاده کرده اید . الگو را روی پارچه بگذارید و چندین پر از آن برش بزنید . تعداد گلبرگ های برش خورده باید به تعداد دو برابر گلبرگ های اصلی گلی باشد که شما قصد ساختن آن را دارید .

در مرحله ی بعد گلبرگ ها را دو به دو روی هم بگذارید و با نخ یک رشته آن ها را به هم دوخت کنید .

حاشیه ی پایین پلبرگ را باز بگذارید و از همان محل گلبرگ را به بیرون برگردانید که محل دوخته شده در داخل آن قرار بگیرد . برای ساختن این نوع گل بهتر است که از پارچه هایی استفاده کنید که ریش ریش و رشته رشته نمی شوند . پارچه های ریون و حریر برای این نوع گل مناسب نیستند . پارچه حریر بخاطر خاصیت نخ شدنی که دارد و پارچه ی ریون هم برای خاصیت نرمی که دارد باعث می شود که گل شکل واقعی خود را حفظ نکند .

حالا ته گلبرگ های را روی بگذارید مثل تصویری که در بالا مشاهده می کنید و با نخ بدوزید . فاصله ی بین گلبرگ ها بستگی به تعداد گلبرگ هایی دارد که شما برای گل پارچه ای تان انتخاب کرده اید . اگر دوست دارید که گلتان درشت باشد تعداد گلبرگ های پارچه ای را بیشتر کنید .

پس از وصل کردن تمام گلبرگ ها از همین روش به هم سر سوزن را باز به گلبرگ اول وصل کنید . در آخر نخ را بکشید تا گلبرگ ها شکل دایره ای به خود بگیرند .

برای لایه دوم و لایه ی سوم کار اندازه ی گلبرگ ها را کوچکتر انتخاب کنید و مانند مراحلی که در بالا گفته شد آن را به هم وصل کنید .

سه دسته گلبرگی که آماده کرده اید را روی هم بگذارید و با سوزن و نخ یا چسب حرارتی آن ها را به هم بچسبانید .

در آخر هم یک دکمه یا مهره تزیینی  برای ظرافت کار در وسط گل ها بچسبانید . حالا گل شما آماده است و می توانید ان را روی کوسنی که دارید وصل کنید . می توانید برای زیبایی بیشتر از پارچه های مخصوص عروسک سازی برگ هم بسازید و زیر گل بچسبانید تا کار شما جلوه ی بیشتری داشته باشد .
دوست دارید که آموزش گل بنفش رنگ کنار این گل روی کوسن را هم یاد بگیرید ؟
لایه های ضخیم مخصوص عروسک سازی برای ساختن این گل مورد استفاده قرار می گیرد .

یک نوار از این لایه ها بردارید و از یک طرف حاشیه ی آن برش های با فاصله و اندازه ی یکسان با قیچی ایجاد کنید .

سپس نوار را از سر تا ته آن لوله کنید .

برای استحکام و باز نشدن گل می توانید حاشیه ای که برش نخورده را چسب بزنید و کار لوله کردن را ادامه دهید . سپس با انگشتان دستتان گل میخک پارچه ای که ساخته اید فرم و حالت دهید و این گل را گنار گل قبل روی کوسن بچسبانید .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید