هر روز!
هر روز!

دلایل اخراج شدن : دلایل اخراج شدن اخراج شدن

دلایل اخراج شدن : دلایل اخراج شدن 
 اخراج شدن

دلایل اخراج شدن
: دلایل اخراج شدن
اخراج شدن اصلاً حس خوبی ندارد. اخراج شدن به اعتماد به نفس شما ضربه می زند و از آنجایی که قابل پیش بینی نیست ضربه ی سختی به شما وارد می کند. اما تجربه ای است که اگر توجه بیشتری به آن بکنید حاوی نکات بسیار آموزنده ای است.
به گزارش : پس بهتر است که به بررسی دلایلی که اغلب افراد به خاطر آنها اخراج می شوند بپردازیم تا در موقعیت شغلی بعدی خود دچار مشکل نشویم. دلایل زیادی برای اخراج شما وجود دارد که مستقیماً به رفتار و عملکرد شما ربط ندارند و کنترل آن ها از عهده شما خارج است. در این مطلب سعی خواهیم کرد به دلایلی بپردازیم که کنترل آن ها در دستان شما قرار دارد.
 

صداقت از لحظه ورود به محیط کار ضرورت پیدا می کند. این موضوع حتی به مصاحبه کاری شما هم مربوط می شود. این روزها کارفرماها بیشتر روی گذشته کاری و زندگی متقاضی کار تحقیق می کنند. در محیط کار نیز داشتن صداقت اهمیت دوچندان دارد. شما به عنوان کارمند اختیار کنترل اموال شرکت را به عهده خواهید گرفت. اگر در استفاده از این اموال و اختیارات سوءاستفاده ای رخ دهد همه به حساب خیانت در امانت گذاشته خواهد شد. در ضمن طبق قوانین جاری کشور مجازات خیانت در امانت ۶ ماه تا ۳ سال زندان است.
این روزها مفهوم خیانت در امانت بسیار گسترده تر از گذشته است. مهم ترین دارایی شرکت ها اطلاعات و دارایی ها فکری است که می تواند هدف جاسوسی صنعتی قرار بگیرد. پس باید حواس خود را جمع کنید چرا که ممکن است ناخواسته اطلاعات مهم شرکت را در اختیار افرادی که صلاحیت لازم را ندارند قرار بدهید.
 

اگر کارمندی مرتب دیر در محیط کار حضور پیدا کند یا اینکه بعد از حضور در محیط کار به بهانه های مختلف غیبت داشته باشد دلیل بسیار موجهی برای اخراج خودش به کارفرما خواهد داد. اگر به دلیل موجهی مجبورید که تاخیر داشته باشید حتماً به کارفرمای خود اطلاع دهید هر چه نباشد او هم یک انسان است!
 

عملکرد ضعیف یکی از مشکلاتی است که در شرکت های ایرانی بسیار به چشم می خورد. فرد در محیط کار حاضر می شود اما بیشتر زمان خود را صرف حرف زدن و گشت و گذار در وب می کند تا ساعات کاری به پایان برسد. کارفرما به شما حقوق می دهد که کار کنید و وقت تلف کردن در محیط کار یکی از راحت ترین راه ها برای اخراج شدن است. 
از طرف دیگر کارمندانی هستند که کارهای محوله را به آهستگی و با کلی خطا به پایان می رسانند. گاهی اوقات آهسته انجام دادن کارها به حساب بی صداقتی فرد هم گذاشته می شود چرا که قصد دارد امنیت کاری خود را حفظ کند. گاهی اوقات این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که فرد برای کار مورد نظر مناسب نیست.
 

متاسفانه این مفهوم در بین کارمندان ایرانی به خوبی جا نیفتاده است. برای اینکه کار خود را درست انجام بدهید باید دستوراتی که از مافوق شما صادر می شود را به دقت اجرا کنید. (درست مثل یک پادگان نظامی). شرکت به شما حقوق می دهد و مالک ساعات کاری شما خواهد بود و شما باید دستورات کارفرما که در چارچوب قانون کشور هستند را دنبال کنید. اگر ایده ای بهتر برای اجرای کار دارید از طریق سلسله مراتب به آن ها  مشورت بدهید و اگر پذیرفته نشد باید طبق دستور قبلی کار را ادامه بدهید. 
اگر به هر دلیلی اخراج شده اید یا اینکه از شغل خود نفرت دارید حالا زمان آن رسیده است که همه چیز را تغییر دهید و از اشتباهات خود درس بگیرید. اگر از کار خود رضایت ندارید و پیدا کردن کار دیگر مشکل است بهتر است ضمن حفظ کار فعلی خود به فکر پیدا کردن کار دیگری باشید. شما این را به خود مدیون هستید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید