هر روز!
هر روز!

مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش مزایا

مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش مزایا

مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش
مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش : مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش
: مزایا و معایب قرص های رژیمی در مقابل ورزش
حفظ بدنی سالم و قوی، به کار و نظم و انضباط زیادی نیاز دارد. شما باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و چند بار در هفته ورزش کنید. اما بعضی از افراد ترجیح می دهند که به جای ورزش، از قرص های رژیمی استفاده کنند.ا ما با در نظر گرفتن همه چیز، کدام یک از آن ها بیشتر به کاهش وزن کمک می کنند؟
به گزارش انسانها از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد ورزش می کردند. بقراط (پزشک یونانی) از تناسب اندام به عنوان کلید داشتن یک بدن سالم یاد کرده است. اما چرا باید ورزش کنید؟
مزایا
ورزش منظم، عضلات را قوی و محکم می کند. قلب،یک عضله است. سالم نگهداشتن قلب مستلزم یک ورزش مناسب است. ورزش منظم خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را کاهش می دهد. همچنین، گردش خون را بهبود می بخشد و استرس را برطرف می کند.
ورزش کردن فقط برای بدن مفید نیست بلکه ذهن را نیز آرام و هوشیار نگه می دارد. ورزش باعث ترشح هورمون های شادی می شود. این هورمون ها استرس و اضطراب را کاهش می دهند. همچنین، ورزش خطر ابتلا به افسردگی و سایر اختلالات روانی را نیز کاهش می دهد.
هیچ چیز به اندازه ورزش برای لاغر کردن بدن مفید نیست. ورزش چربی ذخیره شده در بدن را کاهش می دهد. چربی ذخیره شده فضای بیشتری نسبت به عضلات خالص می گیرد. لاغری زیاد، معادل سالم بودن نیست. اگر چربی بدن تان را پایین نیاوید سالم تر از یک فرد چاق نخواهید بود.
معایب
زیاده روی در هر چیز خوبی برای سلامتی مفید نیست و ورزش نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد .ورزش بیش از حد می تواند باعث کشیدگی عضلانی شود به خصوص اگر خودتان را قبل از ورزش گرم نکرده باشید. همچنین، می تواند باعث آسیب دیدگی و درد مفاصل نیز شود. راه حل این است که به عضلات و مفاصل تان بیش از حد فشار نیاورید.
در حالیکه هیچ قرص جادویی وجود ندارد که وزن شما را کم کند اما این مسأله، مانع فروش قرص های رژیمی توسط تولیدکنندگان نمی شود. بعضی از آن ها از مواد مصنوعی ساخته شده اند و بقیه ادعا می کنند که ۱۰۰ درصد طبیعی هستند. اکثر قرص های رژیمی عوارض جانبی آزاردهنده ای مانند تپش قلب، اسهال یا خشکی دهان دارند.
مزایا
کاهش وزن شما در یک بطری قرص خلاصه می شود. به هیچ وجه مجبور نیستید ورزش کنید. بعضی قرص های رژیمی ادعا می کنند که شما می توانید حتی درخواب چند کیلوگرم وزن از دست دهید.
اکثر قرص های رژیمی، یک چیز را وعده می دهند: کاهش وزن مؤثر بدون برنامه غذایی. به طور خلاصه یعنی شما بدون توجه به چیزی که می خورید، وزن کم می کنید. همچنین، بعضی قرص های رژیمی با ویتامین ها یا مواد معدنی غنی شده اند تا ارزش غذایی شان افزایش یابد.
معایب
اکثر افرادی که از قرص های رژیمی استفاده می کنند از عوارض جانبی مختلفی شکایت دارند. این عوارض جانبی شامل لرزش خفیف تا خستگی مزمن می باشد. بعضی ها می گویند که این عوارض جانبی، خود بخود برطرف می شوند اما بعضی افراد، مصرف قرص های رژیمی را قطع می کنند زیرا این عوارض جانبی بر فعالیت های روزانه ی آن ها اثر می گذارد.
اکثر پزشکان قرص های رژیمی را توصیه نمی کنند به خصوص برای افرادی که بیماری قلبی دارند. قرص های رژیمی در بعضی موارد باعث حمله قلبی یا نارسایی کلیه می شوند.
چیزی که بر روی برچسب می خوانید را باور نکنید. بعضی از مارک های قرص های رژیمی ادعا می کنند که از مواد تشکیل دهنده ۱۰۰ درصد طبیعی استفاده می کنند یا به عنوان قرص های بدون عارضه جانبی فروخته می شوند اما اینگونه نیست. بهتر است قبل از خرید قرص های رژیمی، اول تحقیق کنید. با این اوصاف، کدام یک برای شما بهتر است؟
جواب این سوال به هدف تان بستگی دارد. اگر می خواهید به سالم ترین روش ممکن وزن کم کنید، به طور منظم ورزش کنید. اگر وقت ورزش کردن ندارید، به جای آن قرص های رژیمی مصرف کنید. اگر نگران سلامتی تان هستید یا نمی خواهید با عوارض جانبی نامطلوب روبرو شوید، انتخاب واضح است. ورزش همیشه بهتر از هر قرص رژیمی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید