بهترین زندگی
بهترین زندگی

درمان آلرژی در کودکان، حواستان باشد آلرژی های غذایی

درمان آلرژی در کودکان، حواستان باشد
آلرژی های غذایی متاسفانه در میان کودکان چیزی رایج است. اما خوشبختانه کودکان بر این آلرژی ها چیره می شوند . اما وظیفه شما این است که اینگونه آلرژی ها را در کودک خود جدی بگیرید. وقتی تغذیه کودک با غذا را آغاز می کنید، عکس العمل های کودکان را به غذاها می بینید. از اسهال و جمع شدن گاز در معده تا استفراغ یا کهیرزدن در اثر آلرژی. بخصوص کهیر اطراف لب و مقعد کودک. نشانه های حساسیت غذایی کودکان با آبریزش بینی و چشم های اشک آلود و صدای خس خس سینه (که از سرماخوردگی نیست) و دم دمی مزاجی در طول روز و شب بیداری است. اگر حس کردید کودک شما به غذایی که به او داده اید حساسیت دارد، یک هفته آن غذا را به کودک ندهید. پس از یک هفته غذای موردنظر را تکرار کنید. اگر کودک دوباره نشانه های حساسیت را بروز داد، احتمالا آلرژی غذایی کودک را پیدا کرده اید. برای مدت چند ماه، آن غذا را از رژیم غذایی کودک حذف کنید و پس از این مدت، با پزشک کودک مشورت کنید و اگر اجازه داد، دوباره غذا را به کودک بدهید.
 
اگر کودک به هر غذای جدیدی که به او میدهید، حساسیت هایی نشان میدهد، و یا در خانواده خود سابقه آلرژی دارید، بین هر غذای جدیدی که به کودک میدهید، یک هفته کامل زمان بگذارید تا در صورت وجود آلرژی بتوانید منبع غذا را تشخیص دهید و در اسرع وقت با پزشک مخصوص کودک خود مشاوره کنید. غذاهای حساسیت زا برای کودکان
برخی از مواد غذایی به ذات خود ، موجب الرژی میشوند. سعی کنید تا قبل از یک سالگی از دادن این غذاها به کودکان جلوگیری کنید:
•    مغزها (بخصوص بادام زمینی)
•    شکلات
•    سفیده تخم مرغ (زرده از هشت ماهگی مشکلی ندارد)
•    عسل ( به دلیل وجود هاگ های دوکسانان ناهوازی که می تواند موجب بیماری در کودک شود)
•    شیر گاو
•    گندم (حساسیت به گلوتن)
•    مرکبات (چه بصورت میوه باشند و چه آبمیوه)
•    انواع گوجه
•    انواع توت فرنگی
اینها موارد عمومی حساسیت زا هستند. ممکن است کودک شما به چیز دیگری حساسیت داشته باشد. در این موارد سعی کنید در اولین فرصت با پزشک کودک مشورت کنید. زیرا تشخیص بسیاری از حساسیت ها از روی نشانه های بالینی، در آغاز راه برای شما دشوار خواهد بود. کاهش حساسیت پس از پنج سالگی
حساسیت کودکان نسبت به برخی غذاها کم کم تا رسیدن به سن 5 سالگی از بین می رود. از جمله حساسیت به گندم، شیر، سویا و تخم مرغ. دلیل آن هم این است که سیستم گوارشی کودکان تکامل پیدا میکند و واکنش سیستم ایمنی بدن هم نسبت به این غذاها کمتر میشه یا تغییر میکند. اما نسبت به آجیل و غذاهای دریایی مانند ماهی، این تغییر کمتر دیده میشود.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید