مسیر سبز
مسیر سبز

ویلای ارزان در پایتخت متری چند؟ یک ویلای مسکونی

ویلای ارزان در پایتخت متری چند؟ 
 یک ویلای مسکونی

ویلای ارزان در پایتخت متری چند؟
یک ویلای مسکونی به مساحت 100 متر مربع زمین و 164 متر مربع زیر بنا در منطقه نیاوران واقع در کاشانک برای فروش به بازار عرضه شده است. ویلای مذکور 25 سال ساخت و دوبلکس است و قیمت هر متر مربع آن 3 میلیون تومان پیشنهاد شده و مالک عنوان کرده که ارزش این ملک را برمبنای قیمت زمین تعیین کرده است.

علاوه براین در شرق تهران فروشنده‌ای، یک میلیون و 750 هزار تومان را قیمت هر متر خانه مسکونی 25 ساله خود با 58 متر مربع بنا و 60 متر مربع مساحت زمین، اعلام کرده است. طبق شواهد این خانه در خیابان نارمک قرار دارد و همچنان قابل سکونت است و قیمت‌گذاری این ملک بر اساس ارزش زمین است.

بررسی‌ها در بازار معاملات ویلاهای مسکونی در تهران، حاکی از این خبر است که فایل فروش ویلاهای مسکونی در اکثر مناطق تهران به جز جنوب، جنوب شرقی و جنوب غربی در اغلب بنگاه‌های مسکن قابل رویت است و اکثر این ویلاها بالای 20 سال، عمر دارند و تعداد محدودی از آنها بازسازی شده و به نقل از مالکان بیشتر آنها قابل سکونت هستند.

از طرف دیگر به دلیل اینکه اکثر این ویلاهای مسکونی از عمر یک ملک کلنگی برخوردار هستند، فروشنده‌ها قیمت فروش آنها را متناسب با قیمت زمین محاسبه می‌کنند نه یک ملک چند سال ساخت.

روز گذشته در فایل فروش ویلایی‌های مسکونی در غرب تهران، یک خانه 30 سال ساخت با مساحت 54 مترمربع زمین و 20 متر مربع زیربنا با عنوان ارزان ترین ویلا به بازار فروش عرضه شد، چراکه قیمت هر متر مربع آن یک میلیون تومان از سوی مالک پیشنهاد شد، البته سند این واحد ویلایی قولنامه‌ای است.

همچنین در منطقه فرحزاد یک ویلای مسکونی که متراژ زمین 100 متر مربع و متراژ بنا 70 متر مربع است، متری 950 هزار تومان قیمت گذاری شده است. این ملک 25 ساله و هنوز قابل سکونت است و مالک قیمت این ویلا را بر حسب قیمت زمین محاسبه کرده است. این ملک هم جزو ویلاهای ارزنده روز گذشته معرفی شده، چراکه سنددار است و قیمت آن منصفانه است.

از سوی دیگر ویلای مسکونی دیگری در منطقه سعادت‌آباد در بلوار فرحزادی متری 825 هزار تومان برای فروش آماده واگذاری به خریدار است. ارزان بودن این ویلای مسکونی در سعادت آباد مربوط به قولنامه‌ای بودن سند این ملک است. این ویلا از زمینی به مساحت 85 متر مربع و بنایی به متراژ 65 متر مربع برخوردار است.

همان‌طور که جدول نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای ویلایی ستون امروز نبض بازار نشان می‌دهد، اغلب نرخ‌های پیشنهادی بین 2 میلیون و 400 هزار تومان تا 3 میلیون تعیین می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید