هر روز!
هر روز!

خنداب؛ محروم از صنایع تبدیلی+عکس : خنداب؛ محروم از صنایع

خنداب؛ محروم از صنایع تبدیلی+عکس : خنداب؛ محروم از صنایع

خنداب؛ محروم از صنایع تبدیلی+عکس
: خنداب؛ محروم از صنایع تبدیلی+عکس
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسیم خنداب، شهرستان خنداب قطب تولید انگور در استان مرکزی است و سالانه بیش از ۴۰ درصد انگور تولیدی این استان در شهرستان خنداب تولید می‌شود.
به گزارش : از تاکستان‌های شهرستان خنداب بیش از ۱۷نوع انگور برداشت می‌شود، خلیلی، کشمشی، صاحبی، سیاه، یاقوتی، ریش‌بابا، بیدانه، عسگری و لعل از جمله مشهور‌ترین آن‌ها است.
برداشت انگور در شهرستان خنداب به دلیل تنوع آب و هوایی و قرار گرفتن در منطقه سردسیری از اوایل شهریورماه آغاز و تا اواخر مهرماه به‌طول می‌انجامد.
عمده انگور تولیدی این شهرستان به سبزه تیزابی تبدیل و مابقی برای مصرف تازه خوری روانه بازار استان‌های اطراف می‌شود.
کشاورزان خندابی:
 سرمازدگی سبب کاهش محصول در شهرستان خنداب شد
یادگاری یکی از کشاورزان خندابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: امسال به دلیل سرمازدگی خسارت بسیار زیادی به تاکستان‌های انگور وارد شد.
یادگاری اظهار کرد: سال گذشته موفق به برداشت بیش از ۲۰ تُن انگور شدم اما مجموع محصول تولیدی امسال به ۵۰۰ کیلو هم نمی‌رسد.
حاصل زحمت باغداران خندابی در جیب دلالان
کشاورز خندابی ضمن گلایه از مسئولین گفت: در شهرستان خنداب کارخانه یا مرکز معتبری برای خرید محصولات موجود نیست و کشاورزان باید محصول خود را با قیمت بسیار ناچیز به دلالان فروخته یا با هزینه گزاف به شهرستان‌های اطراف منتقل کنند.
وی در ادامه افزود: مسئولین از پرداخت یارانه کشمش صحبت می‌کنند در حالی‌که بسیاری از کشاورزان این شهرستان هنوز هیچ مبلغی بابت یارانه دریافت نکرده‌اند از مسئولین تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کنند.
یادگاری خاطرنشان کرد: شهرستان خنداب یکی از قطب‌های تولید انگور در استان مرکزی است در حالی‌که هنوز کارخانه کشمش پاک‌کنی یا صنایع تبدیلی در این شهرستان احداث نشده است.

انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید