مسیر سبز
مسیر سبز

آخرین اخبار از وضیعت جمشید مشایخی خبرگزاری ایسنا: جمشید

آخرین اخبار از وضیعت جمشید مشایخی 
 خبرگزاری ایسنا: جمشید

آخرین اخبار از وضیعت جمشید مشایخی
خبرگزاری ایسنا: جمشید مشایخی گفت: خوشبختانه حالم بهتر است و تا دو سه روز آینده به تهران بر می‌گردم.

بازیگر پیشکسوت، سینما، تئاتر و تلویزیون ایران که این روزها در شمال کشور به سر می‌برد اظهار کرد: به دلیل آلودگی هوای تهران، دکترم از من خواست به شمال بیایم و چند روزی را اینجا باشم، خوشبختانه مشکل خاصی ندارم.این بازیگر که اخیرا در خانه هنرمندان در مراسمی از حال نامساعد او خبر دادند و گفته‌اند برایش مردم دعا کنند در واکنش به آن خبر، گفت: باز هم خوب است، گفتند کسالت دارد و برایش دعا کنید. بارها مرا کشته‌اند و برایم فاتحه هم خوانده‌اند.

بزرگداشت جمشید مشایخی قرار است در جشنواره سی و یکمین فیلم فجر برگزار شود.

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد 6 آذر 1313 در تهران است و از سال 1336 با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال 42 مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.

این هنرمند تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلمهای «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته‌دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال‌الملک»، «گل‌های داودی»، «آوار»، «پدر بزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یک بوس کوچولو»، «جرم» و «سیزده59» و مجموعه‌های «هزاردستان»، «داستان های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «ستایش» اشاره کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید