مسیر سبز
مسیر سبز

احمدی‌ نژاد: انتخابات ایران بین‌المللی است خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور

احمدی‌ نژاد: انتخابات ایران بین‌المللی است
خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور انتخابات ایران را نه تنها انتخاباتی مربوط به ایران بلکه انتخاباتی مربوط به عرصه بین‌المللی عنوان کرد.
 
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در حماسه حضور که در سالن استانداری استان مازندران برگزار شد، با اشاره به این نکته که ما در سال جاری بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید حماسه سیاسی و اقتصادی را داشته باشیم، گفت: معمولا آدم‌ها 2 رفتار و دو عملکرد متفاوت دارند یک عملکرد در حوزه رفتارهای فردی و یک روح جمعی که شامل رفتار فردی یک ملت می‌شود.

وی افزود: روح جمعی ملت ایران در مقاطع خاصی شکل گرفته است. روح جمعی ملت ایران فرآیند آرزوهای فطری پاک انسان است. روح جمعی ملت ایران در واقع در طول تاریخ یگانه‌پرست، کمال‌جو و به دنبال انسان بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هرگاه روح جمعی ایران بیدار شده است ما شاهد اتفاقات بزرگی در طول تاریخ بوده‌ایم، گفت: ملت ایران 32 سال قبل روح جمعی خود را نشان داد و یک حماسه بزرگ را آفرید.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: ملت ایران و روح جمعی ملت ایران هرگاه در طول تاریخ به حرکت درآمده است، توانسته تمام بشریت را تکان دهد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه نهضت‌های 100 ساله اخیر همچنین نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت و انقلاب اسلامی همگی نشانه‌هایی از روح جمعی ملت ایران بوده است، گفت: امروز جهان در انتظار تصمیم ملت بزرگ ایران است. امروز در تمام دنیا چشم ملت‌ها به ایران است در آمریکای لاتین صف‌بندی‌ها‌ شکل گرفته است. در آفریقا صف‌بندی‌‌ها شکل گرفته است و همه چشم انتظار ملت ایران هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انتخابات ایران نماد یک حماسه سیاسی است، گفت: انتخابات ایران یک انتخابات جهانی است. امروز همه دنیا منتظر هستند تا ملت ایران یک بار دیگر تصمیم خود را بگیرند حتی در آمریکای لاتین و اورپا نیز اینگونه است و متاسفانه رسانه‌های ما این را نمی‌بینند.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: بیشتر چشم‌ها در ایران به دنبال این است که چه کسی کنار کس دیگری می‌نشیند و یا چکاری انجام می‌شود امروز انتخابات ایران یک حرکت جهانی است. جمهوری اسلامی ایران پرچمی است که همه به آن چشم دارند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز ما باید راهبردها و در سطح کلان مسائل اساسی را حل کنیم تا بتوانیم مسائل کوچک را نیز مدیریت کنیم، گفت: ملت انقلاب کرد تا همه چیز تمام شود و آنها عده‌ای بیایند و بین خود تصمیم بگیرند و افرادی را انتخاب کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز باید به سمت اصلاح جهان حرکت کرد، گفت: ملت ایران امروز تمام عدالت و بهار را با هم می‌خواهد و اگر این سد محکم در برابر عدالت شکسته شود آنگاه نعمت‌ها از همه جا به سمت ایران و جامعه اسلامی سرازیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت در طول چند سال گذشته توانسته است با وجود کمبود منابع کارهای فراوانی را انجام دهد، گفت: برخی‌ها که چنین کاری در ذهن آنها نمی‌گنجد، می‌گویند که چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر نیست البته دولت هم همانند گذشته نفت می‌فروشد و سال پیش نیز نصف مقدار سال‌های گذشته فروخته است اما امروز ببینید که چه کارهایی در عرصه‌های مختلف انجام می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جوانان امروز آمادگی بیشتری را برای اجرای عدالت و برپا کردن حماسه دارند، گفت: من مطمئن هستم که جوانان ملت ایران و جوانان مازندران در صف اول برپایی حماسه اقتصادی و سیاسی هستند.

پیش از سخنان رئیس جمهور 3 تن از نخبگان و ورزشکاران استان مازندران در حضور رئیس جمهور به بیان برخی از مشکلات و انتظارات خود پرداختند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید