هر روز!
هر روز!

نکاتی جالب درباره زیتون : نکاتی جالب درباره زیتون

نکاتی جالب درباره زیتون : نکاتی جالب درباره زیتون

نکاتی جالب درباره زیتون
: نکاتی جالب درباره زیتون
دکتر روازاده متخصص طب سنتی در گفتگویی گفت: بهتر است انواع مختلفی از مواد در برنامه غذایی افراد استفاده شود زیتون نیز مانند فلفل دلمه ای است و سبز و سیاه آن تفاوت چندانی ندارند به شرطی که رنگ سیاه زیتون به دلیل دستکاری های غیر مجاز و صنعتی نباشد.
به گزارش :  وی درباره روغن زیتون نیز گفت: روغن زیتون خالص مزه تلخی می دهد و این تلخی نه تنها نشانه ی خراب شدن و فساد این روغن نیست، بلکه علامتی برای نشان دادن آنتی اکسیدان زیاد در این روغن است و تنها چیزی که باعث فاسد شدن این ماده می شود گرما و نور است که با بسته بندی های جدید که معمولا تیره است خطری برای فرد وجود ندارد و آن را می توان با اطمینان مصرف کرد.
وی همچنین درباره خواص زیتون گفت: چون زیتون حاوی ویتامین امگا 6 می باشد، موجب مسدود کردن واکنش بدن به تورم در وضعیت های مزمن مانند بیماری قلب و آرتریت می شود.
وی هم چنین خاطر نشان کرد: هر 10 عدد زیتون به عنوان 1 واحد چربی است و دارای 45کیلو کالری انرژی است پس به هیچ عنوان خاصیت کاهش وزن ندارد اثر مثبت زیتون نیز به علت وجود روغن های غیر اشباع موجود در آن است که برای بدن مفید می باشد و بدن باید آنها را دریافت کند و گرنه به عوارض کمبود آن دچار می شویم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید