مسیر سبز
مسیر سبز

قانون نظام وظیفه برای مشمولان زیر 50سال! معاون مشمولان

قانون نظام وظیفه برای مشمولان زیر 50سال! 
 معاون مشمولان

قانون نظام وظیفه برای مشمولان زیر 50سال!
معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از پایان دوره مشمولیت وظیفه عمومی برای افراد بالای 50 سال خبر داد.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی اظهار داشت: قانون وظیفه عمومی سن مشمولیت را تا پایان 50 سالگی تعیین کرده است.

وی ادامه داد: سال گذشته به صورت خاص این قانون به سازمان‌های دولتی و تمام دستگاه‌هایی که به نوعی برای انجام فعالیت‌های اداری نیازمند دریافت مدارک پایان خدمت وظیفه از مردم بودند ارسال شده است.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه افراد بالای 50 سال هیچ محدودیتی از سوی وظیفه عمومی برایشان در نظر گرفته نشده گفت: بر این موضوع تاکید داریم که این افراد از نظر ما مشکلی ندارند و سازمان‌ها باید کار آنها را بدون مانع انجام دهند.

وی ابراز داشت: کسانی که سنشان از 50 سال می‌گذرد از شمول قانون وظیفه عمومی خارج می‌شوند و دیگر محدودیت‌هایی که در ماده 10 خدمت وظیفه عمومی در مورد نقل و انتقال اموال برای آنها منتفی است و دستگاه‌ها قاعدتا می‌بایست به آن پایبند باشند لذا از دستگا‌ها خواسته می‌شود برای کسانی که در این سن کارت پایان خدمت هم دارند حتی برای تاییدیه کارت اقدام نکنند.

حلوایی در پاسخ به این سوال که آیا این قانون برای کسانی که در شناسنامه‌شان تغییر سن ایجاد شده نیز صادق است یا خیر اظهار کرد:‌ کسانی که از نظر سن تغییری در شناسنامه‌شان ایجاد نشده مشکلی برای انجام فعالیت‌های خود ندارند اما کسانی که در بخش توضیحات شناسنامه‌شان تغییر سن ثبت شده می‌بایست به مراکز وظیفه عمومی مراجعه کنند تا با استناد به ماده 3 قانون وظیفه عمومی تعیین تکلیف شوند.

منبع: فارس باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید