مسیر سبز
مسیر سبز

واکنش مجید مجیدی به اتفاقات مجلس خبرآنلاین: مجید مجیدی

واکنش مجید مجیدی به اتفاقات مجلس 
 خبرآنلاین: مجید مجیدی

واکنش مجید مجیدی به اتفاقات مجلس
خبرآنلاین: مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران از رواج بی اخلاقی در جامعه انتقاد کرد.

او که در آئین اختتامیه کنگره ملی پیامبر اعظم (ص) سخن می‌گفت، از بی‌اخلاقی به عنوان یکی از بحران‌های جدی دنیای امروز نام برد و بر لزوم بکار بردن آموزه‌های اخلاقی پیامبر اسلام در زندگی یکایک مردان جهان تاکید کرد.بخش‌هایی از صحبت‌های مجید مجیدی  دراین همایش بدین شرح است:

- حدود 200 فیلم مستقیم و غیر مستقیم در مورد زندگی حضرت عیسی ساخته شده است، حدود 120 فیلم درباره حضرت موسی ساخته شده است. حدود 80 فیلم در باره پیامبران دیگر و حدود 45 فیلم تنها درباره بودا ساخته شده، اما درباره پیامبر اسلام تنها فیلم شاخصی که معمولا از آن نام برده می‌شود فیلم «محمد رسول الله» ساخته مصطفی عقاد است.
 
- در فیلم مصطفی عقاد هم بیشتر به جنبه‌های جنگی پرداخته شده و حتی وجوه معرفتی این جنگ‌ها هم خوب بررسی نشده است، در حالی که پیامبر در همین جنگ‌ها به مسلمانان تاکید می‌کردند که نباید حتی به درخت‌ها آسیبی وارد شود ضمن اینکه این جنگ‌ها بیشتر دفاع بوده نه تهاجمی.
 
- دلیل بسیاری از بی‌اخلاقی‌های موجود در ایران و دیگر مناطق دنیا ، بهره نگرفتن از آموزه‌های اخلاقی پیامبران و به ویژه پیامبر اسلام (ص) است. نمونه بارز این بی‌اخلاقی را  در مجلس شاهد بودیم آنچه  در مجلس اتفاق افتاد نشان دهنده اوج بی‌اخلاقی است و این هم در شرایطی است که رهبر معظم انقلاب همه را به وحدت توصیه کرده‌اند.
 
- ما در همین جامعه خودمان نتوانسته‌ایم اخلاق ناب محمدی را رواج دهیم. چاره و درمان درد کنونی بشریت در اخلاق نهفته است و اساس رمز پیروزی پیامبر و اسلام در اخلاق است.
 
- درتمام این سال‌ها دغدغه هیچ کس و هیچ مسئولی درجامعه ایران به غیر از مقام معظم رهبری، فرهنگ نبوده است. یک مسئول فرهنگی در این کشور نبوده که افق درازمدتی نسبت به حوزه‌های فرهنگی داشته باشد. هر کسی آمده گفته من 4 سال یا دو سال وقت دارم باید ببینم چه چیزی عاید خودم می‌شود؟
 
- ما شش سال پیش بنای فیلم حضرت محمد را گذاشتیم و به لطف خود پیامبر اسلام و با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری الان به این وضعیت رسیده است.
 
این مراسم در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید