مسیر سبز
مسیر سبز

تحلیل سعید جلیلی از 9 دی خبرگزاری فارس: سعید

تحلیل سعید جلیلی از 9 دی
خبرگزاری فارس:  سعید جلیلی عصر امروز در همایش حماسه بزرگداشت 9 دی که در تالار ابن‌سینای مشهد برگزار شد، اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی دوم چند قدرت بر مبنای قدرت برای خود امتیازات و انحصاراتی قائل شدند که به هیچ‌وجه براساس عدالت نبوده است.

وی با بیان اینکه مستبدان همین امتیازات و انحصارات را تئوری کرده و وارد دانشگاه‌ها کردند، افزود: این مناسبات در دانشگاه‌ها به نفع این قدرت‌ها تدریس می‌شود و حتی با سازوکارهای رسانه‌ای اقدامات زشت خود را زیبا جلوه می‌دهند.

جلیلی ادامه داد: امروز در نظام جمهوری اسلامی، ولی فقیه اجازه نمی‌دهد رای مردم وتو شود و این برای دشمنان باعث تهدید است و اگر فتنه سال 88 پیش نمی‌آمد جای سوال داشت و امروز در ایران نظامی متعالی شکل گرفته که دارای مردمی است که به قول امام(ره) از مسلمانان صدر اسلام نیز بهتر هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص فتنه سال 88 تصریح کرد: در فتنه 88 رسما 400 میلیون دلار در کنگره آمریکا برای مخالفت با رای ملت ایران تصویب شد و حتی اوباما در گزارش خود اعلام کرد این مبلغ در سه ماه ابتدایی هزینه شده است.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در ادامه بیان داشت: 9 دی یکی از نقاط درخشان ملت ایران بوده و یک نقطه روشنی است که می‌تواند برای جهان اسلام تجویز شود و حضور مردم در حماسه 9 دی باعث ‌شد که دشمن مردم را هدف قرار دهد و به صراحت گفتند که تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران وضع کرده‌ایم.

وی ادامه داد: جمهوریت توانست براساس اسلام ناب جلوی توطئه‌های دشمن را بگیرد و امروز تنها عرصه‌ای که باقی مانده بحث اقتصادی است که رهبری در کنار حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی را مطرح کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: دشمن نمی‌خواهد ملت ایران از حقوق خود برخوردار باشد و نظام جمهوری اسلامی که امروز از حقوق هسته‌ای دفاع می‌کند در واقع از کل حقوق ملت ایران دفاع می‌کند زیرا اگر دشمن به یکی از حقوق ملت تعرض کند به حقوق دیگر ملت نیز تعرض خواهد کرد.

جلیلی با بیان اینکه ما تجربه موفق خود و تجربه ناموفق دیگران را نیز داریم اظهار داشت: الگوی دموکراسی غرب برخلاف ملت‌ها عمل می‌کند و اگر ما می‌خواهیم دولت و ملت را حفظ کنیم باید با افق تمدن اسلامی پیش رویم و در غیر این صورت نمی‌توانیم دستاوردهایمان را حفظ کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در عرصه‌ای که ما پیش رفتیم فقط با مبارزه مقاومت نکردیم بلکه در عرصه‌های مختلف نیز پیشرفت کردیم و هیچ چیزی برای دشمن بهتر از این نیست که تصور کند این نظام و ملت نمی‌خواهد با دشمن مبارزه کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید