مسیر سبز
مسیر سبز

جاسبی وصیت نامه دانشگاه آزاد تدوین کرد ! رئیس

جاسبی وصیت نامه دانشگاه آزاد تدوین کرد ! 
 رئیس

جاسبی وصیت نامه دانشگاه آزاد تدوین کرد !
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در شصت و چهارمین اجلاس شورای مرکزی از تدوین وصیت نامه این دانشگاه خبر داد. و گفت: تا روزی که در این صحنه باقی بمانم در بقای این دانشگاه تلاش می کنم و این دانشگاه را در مقابل تمام ناملایمت های سیاسی حفظ می کنم.

 عبدالله جاسبی امروز چهارشنبه در شصیت و چهارمین اجلاس مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین وصیت نامه این دانشگاه خبر داد و به قرائت بخش های کوتاهی از این وصیت نامه پرداخت.

وی در بخشی از این وصیتنامه آورده است: تا روزی که در این صحنه باقی بمانم در بقای این دانشگاه تلاش می کنم و این دانشگاه را در مقابل تمام ناملایمت های سیاسی حفظ می کنم.

رئیس دانشگاه آزاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آخرین فعالیت های این دانشگاه در 6 ماه گذشته، گفت: در 6 ماه گذشته دانشگاه آزاد 31 واحد و مرکز را بازدید و پروژه های آن را افتتاح کرد. دانشگاه آزاد 17 منطقه، 300 واحد دانشگاهی، 131 مرکز دانشگاهی فعال، 41 بخش واحد علوم و تحقیقات، یک میلیون و 700 هزار دانشجو، 4 میلیون دانش آموخته، 21 میلیون متر مربع فضای آموزشی و رفاهی، 30 هزار عضو هیئت علمی و 52 مرکز تحقیقاتی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی فعالیت های این دانشگاه در حوزه های مختلف، گفت: در حوزه فرهنگی برای پنجمین بار مقام برتر اقامه نماز توسط دانشگاه آزاد به دست آمد و سامانه آمار و اطلاعات فرهنگی دانشگاه راه اندازی شد.

در بخش آموزشی باید بگویم که یک هزار و 314 عضو هیئت علمی جذب شد. تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور جذب دانشگاه آزاد شدند و 2 هزار و 240 رشته محل به تصویب رسید.

تسهیلات ادامه تحصیل مربیان دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به تحصیل مربیان دانشگاه آزاد در دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، گفت: مربیان دانشگاه آزاد علاوه بر ادامه تحصیل در این دانشگاه می توانند در دانشگاه های دولتی و با کوشش وزارت علوم ادامه تحصیل دهند.

 البته تعداد پذیرش مربیان در دانشگاه های دولتی محدود بود که با هماهنگی های صورت گرفته این محدودیت ها برداشته شد و مربیان دانشگاه آزاد با حداقل شرایط می توانند در دانشگاه های دولتی ادامه تحصیل دهند.

به گفته جاسبی در حوزه دانشجویی 50 هزار جابجایی دانشجویی صورت گرفت که اغلب این جابجایی ها بر اساس ضوابط و شرایط صورت پذیرفت اما در برخی از نقل و انتقالات و مهمانی ها اقداماتی خارج از ضوابط صورت گرفت که هم اکنون در حال کاهش است.

آمار کمیته های انضباطی دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه در 6 ماه گذشته 197 هزار و 455 نفر از دانشگاه آزاد دانش آموخته شده اند به 18 هزار و 663 مورد انضباطی که در این دانشگاه اتفاق افتاده اشاره کرد و افزود: 15 هزار مورد از این تعداد، مشکلات انضباطی و 3 هزار مورد مربوط به مشکلات اخلاقی بوده که کمیته های انضباطی نیاز است در این زمینه فعالیت بیشتری انجام دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنان خود درباره آخرین وضعیت بورسیه ایرانیان خارج از کشور در دانشگاه آزاد تاکید کرد: تا کنون 600 نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در مالزی جذب این دانشگاه شده اند که تمام سعی مان را بر این قرار می دهیم تا این بار دانشجویان بیشتری از اروپا، استرالیا، کانادا و آمریکا جذب کنیم.

جاسبی همچنین به ارتباط دانشگاه های معتبر دنیا اشاره کرد که در حال توسعه است و از برنامه ریزی برای برگزاری هفته دانشگاه آزاد اسلامی در یونسکو به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس این دانشگاه در اردیبهشت ماه سال 91 خبر داد.

تغییر در سیستم مالی دانشگاه

وی در ادامه سخنانش با اشاره به انجام برخی فعالیت ها در حوزه پژوهشی به بودجه کل این دانشگاه اشاره کرد و گفت: سیستم مالی دانشگاه آزاد در حال تغییر است و بودجه ریزی برای سال آینده این دانشگاه تغییرات اساسی می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به برنامه 5 ساله دانشگاه و سند چشم انداز اشاره کرد و افزود: برنامه 5 ساله و سند چشم انداز دانشگاه آزاد ابلاغ شد و الان نوبت هیئت امنای واحدهای استانی است که این برنامه و سند را در هر استان مصوب کنند.

جاسبی با اشاره به تغییر ساختار این دانشگاه گفت: تغییر ساختار دانشگاه در حال تکامل و هیئت های امنای استانها در حال تشکیل اند.

یک ریال از امکانات دانشگاه هزینه انتخابات نمی شود

وی با اشاره به نزدیکی به انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی خطاب به تمام روسای دانشگاه ها تاکید کرد: یک ریال از امکانات دانشگاه آزاد نباید برای هزینه های انتخابات افراد به کار رود. این کار حرام و خلاف است و وظیفه ماست که با این موارد برخورد کنیم. شما روسای واحدها و مراکز هم مراقب باشید کسی از امکانات دانشگاه برای هزینه انتخابات استفاده نکند.

وی در ادامه با اشاره به تغییرات احتمالی آینده در ریاست دانشگاه آزاد خطاب به روسای واحدها و معاونان دانشگاه گفت: طوری کار کنید که برای همیشه بمانید. نگران نباشید همه ما رفتنی هستیم اما دانشگاه آزاد می ماند با ایمان کار کنید و تزلزل به خود راه ندهید و از فرصت ها حداکثر استفاده را ببرید.

منبع: مهر باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید