هر روز!
هر روز!

معایب سفید کردن دندان معایب سفید کردن دندان : معایب

معایب سفید کردن دندان
معایب سفید کردن دندان : معایب سفید کردن دندان
: معایب سفید کردن دندان
عوارض جانبی سفید کردن دندان
به گزارش : • مهم ترین اثر جانبی این کار، حساس شدن دندانهایتان نسبت به درجه حرارت خواهد بود. هنگامی که نوشیدنی های سرد یا گرم بنوشید، آن را احساس خواهید کرد. • گاهی اوقات، سفید شدگی یکدست نمی شود. این حالت به طور طبیعی می تواند رخ دهد، به این دلیل که تأثیر ماده ی سفید کننده بر روی تمام دندانها یکسان نمی باشد. حتی ممکن است منجر به ظاهری تکه تکه روی دندانها شود. چنانچه سفید شدگی غیرعادی و نامرتب باشد، اینطور به نظر می رسد که گویی این کار ناموفق بوده است. • استفاده مکرر از سفید کننده ها و یا دیگر مواد شیمیایی ممکن است به ساییدگی و فساد مینای دندان بیانجامد. مینای دندان به جلوگیری از پوسیدگی دندان های شما کمک می کند. از این رو، در صورت استفاده ی مکرر از این مواد، احتمال پوسیدگی دندان می تواند بیشتر شود. • این امکان وجود دارد که بلافاصله پس از اتمام این شیوه، دچار درد لثه گردید. ممکن است در این شیوه، التهاب لثه نیز مشاهده شود. • گاهی اوقات، مواد شیمیایی مورد استفاده جهت سفید کردن دندانها ممکن است موجب ایجاد واکنش های آلرژیک شوند. بنابراین، حتماً پیش از انجام این پروسه، با دکتر خود در مورد حساسیتها یا آلرژیهای احتمالی صحبت نمایید. • این احتمال وجود دارد که مواد شیمیایی جهت انجام این کار به اشتباه قورت داده شوند. چنانچه این مواد شیمیایی را قورت دهید، ممکن است دچار حالت تهوع و حتی استفراغ شوید. هرچند این حالت نادر می باشد. • توصیه نمی شود که جوانان (زیر ۱۶ سال) این کار (یعنی سفید کردن دندانهایشان) را انجام دهند. همینطور هم، زنان باردار و نیز شیرده بایستی از انجام این کار خودداری کنند. • اگر بخواهیم در مورد معایب سفید کردن دندان به وسیله ی لیزر صحبت کنیم، باید بگوییم که این روش در مقایسه با دیگر شیوه ها بسیار گران قیمت می باشد. درثانی گاهی می تواند دردناک باشد.
چه باید کر
بنابراین، چه اقداماتی به منظور جلوگیری از این عوارض ناراحت کننده، لازم است انجام دهید؟ در این بخش کارهایی که می توانید بدین منظور انجام دهید، را آورده ایم:
✓ همانطور که قبلا عنوان کردیم، توصیه می شود که با کمک یک دندانپزشک این پروسه را انجام دهید. او از تکنیک، مواد شیمیایی و محصولات مناسب استفاده خواهد کرد. گاهی اوقات، دندانها به شدت لک دار و یا تغییر رنگ داده اند. در این صورت، سفید کردن اینچنینی یا غیر طبیعی هیچ اثر قابل توجهی ایجاد نمی کند. دندانپزشک به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیرید آیا پروسه ی سفید کردن دندانها را انجام دهید یا خیر. ✓ پراکسید هیدروژن ماده ی تشکیل دهنده ی اصلی محصولات سفید کننده ی دندانها است. هرچه محتوای پراکسید هیدروژن بیشتر باشد، دندانهای شما سفیدتر خواهد شد. اما، پراکسید هیدروژن بیش از حد برای دندانها ضرر دارد. ✓ گاهی اوقات، افراد تمایل دارند سفید کردن دندانهایشان را برای مدت طولانی تری ادامه دهند که انجام این کار را توصیه نمی کنیم. استفاده بیش از حد از سفید کننده می تواند به تحریک شدید لثه و یا دیگر مشکلات دندانی منجر شود. تِرِی های سفید کننده دندان (Teeth whitening trays) (قالبهای مخصوص) که معمولا استفاده می شوند را نباید به طور مرتب مورد استفاده قرار داد. ✓ باید بین دو روش متوالی یک فاصله مناسب وجود داشته باشد. ✓ هنگامی که عمل سفید کردن دندانها را در خانه انجام می دهید، پیش از استفاده، بایستی به دقت دستورالعمل را مطالعه کنید. بیش از حد از این محصولات استفاده نکنید به این دلیل که ممکن است به خرابی دندانهایتان منجر شوند. چنانچه متوجه هر گونه عوارض جانبی شدید، باید فوراً به دندانپزشک مراجعه کنید.
لازم است چندین کار را قبل از اقدام به سفید کردن دندانهایتان انجام دهید. محصولات و روش انجام کار بایستی طبق موارد توصیه شده دنبال شود. پیروی از آن به اشتباه ممکن است نتایج دلخواه را به همراه نداشته باشد. درثانی سفید کردن، تنها بر روی سطح دندانهای طبیعی عمل می کند. بنابراین اگر دندانهایتان روکش داشته باشند، ممکن است این پروسه کارگر واقع نشود. همچنین دکتر توصیه می کند پس از اتمام پروسه ی سفید کردن، از یک برنامه ی غذایی خاص (به مدت ۲-۱ روز) پیروی کنید. بسیاری از عوارض جانبی سفید کردن دندان موقتی می باشند. اما، باید قبل از استفاده از هر محصول بسیار مراقب باشید. و نیز بایستی پیش از انجام هر روشی برای سفید کردن دندانهایتان، مشاوره حرفه ای را انجام دهید. اگر این کار به خوبی پایه ریزی شود، قطعاً در داشتن لبخندی که میلیونها دلار می ارزد، موفق خواهید بود. سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه ی آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه های پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

منبع :

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید