هر روز!
هر روز!

آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی

آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی

آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی )
آموزش دفاع شخصی : بسیاری از افرادی که زندگی طبیعی داشته و مطابق قانون رفتار می کنند معمولاً نیازی به یادگیری فنون دفاع شخصی ندارند. اما این که شخصی در یک محله ی پرخشونت زندگی نمی کند و یا عموماً با افراد ناجور و خلافکار معاشرت ندارد به این معنی نخواهد بود که او هیچگاه در موقعیتی گرفتار نخواهد شد که ضروری باشد از جان خود و خانواده و اطرافیانش دفاع کند.
آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی ) : آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی )
: آموزش دفاع شخصی ( فیلم آموزشی بهترین تکنیک های دفاع شخصی )
به گزارش : سناریوهای خطرناکی که در آن ها شما مجبور می شوید از خود دفاع کنید معمولاً به صورت ناگهانی و غیرمترقبه رخ می دهند فاقد این که اخطاری به شما داده شود و برای این موضوع آمادگی داشته باشید. اگر شما از قبل برای دفاع از خود در چنین شرایطی آماده نشده باشید فاقد شک نخواهید توانست عکس العمل مناسبی در مواجهه با فرد یا افراد مهاجم از خود نشان دهید و آسیب خواهید دید.
در ادامه ی این مطلب قصد داریم مهم ترین، ساده ترین و کاربردی ترین روش های دفاع شخصی را به صورت ویدیویی به شما آموزش دهیم که با توجه به شرایط مختلف و نوع تهدید می توانید یکی از آن ها را برای نجات جان خود و اطرافیانتان به کار ببرید.
یکی از محتمل ترین سناریوها در این زمینه این است که مورد حمله ی مستقیم و ناگهانی مهاجم قرار بگیرید به نحوی که فرد مهاجم قصد کند از روبرو گلوی شما را فشرده و خفه کند. این سناریو بسیار خطرناک است و با کمی فشار مهاجم می تواند در عرض کسری از دقیقه شما را خفه کرده یا دستکم برای مدتی شما را بیهوش کند و از پای دربیاورد که در هر صورت خسارات و صدماتی را برای شما در پی خواهد داشت. بنابراین باید برای نشان دادن یک عکس العمل موثر و سریع در صورت رخ دادن چنین سناریویی آماده باشید.
در این سناریو شما دو روش را می توانید به کار ببرید که هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارند. اولین راه که در ویدیوی زیر می بینید بسیار ساده است. در واقع در هنگام مواجهه با خطر خفه شدن از روبرو باید سر خود را به یک طرف متمایل کرده و شانه های خود را بچرخانید تا سرتان با یک حرکت دورانی به سمت پایین از کنترل مهاجم خارج شود. این کار باعث می شود که مهاجم دیگر نتواند گردن شما را فشار دهد. چنین روشی تنها برای مدت کوتاهی شما را از دستان پرقدرت مهاجم رها خواهد کرد اما در ادامه شما را در موقعیت برتری قرار نخواهد داد. بنابراین این روش برای خلاص شدن سریع و فرار کردن مناسب است.
روش دیگر این خواهد بود که کف دست هایتان را به روی هم قرار دهید یا اینکه مشتتان را گره کرده و در کف دست دیگر قرار داده و با سرعت و فشار زیاد دست هایی که قصد خفه کردن شما را دارند را به سمت بالا پرتاب کنید. با این کار مهاجم دیگر نخواهد توانست گردن شما را فشار دهد و در موقعیتی قرار خواهید گرفت که می توانید نقاط حساس بدن او را مورد حمله قرار دهید.
بسیاری از افراد، به ویژه در کشور هایی که حمل اسلحه ممنوع است، افراد هیچ سلاحی را با خود حمل نمی کنند و آن هایی که سلاح حمل می کنند نیز امکان استفاده از دسته کلید برای دفاع از خود را مسخره می دانند. اما نکته ی مهم در مورد دسته کلید این است که هر کسی معمولاً یک دسته کلید همراه خود دارد و فلزی است و با وجود دندانه های تیزی که دارد در هر لحظه می توان از آن برای دفاع از خود و وارد کردن ضربه به افراد مهاجم استفاده کرد.
البته ممکن است بسیاری از افراد استفاده از دسته کلید در هنگام خطر را مد نظر قرار داده اند اما نمی دانند که چطور باید از این وسیله به بهترین نحو و به درستی برای دفاع از خود استفاده کنند. از این رو باید بدانید که در صورت آشنا نبودن با روش دفاع از خود با کلید نه تنها به مهاجم هیچ صدمه ای وارد نخواهید کرد بلکه به احتمال فراوان به خود آسیب خواهید رساند.
بهترین روش استفاده از کلید برای دفاع این است که آن را به صورت عمودی در بین دو انگشت قرار داده و به حالت یک مشت تقویت شده آن را به سمت مهاجم نشانه بگیرید. مشکل این روش این است که در چنین حالتی کلید ثبات زیادی در بین انگشتان شما نخواهد داشت و ممکن است در حین ضربه زدن به سمت دست شما برگشته و به خودتان آسیب برساند. مشت کردن و قرار دادن کلید در بین انگشت اشاره و شست که در ویدیو نشان داده شده است روش موثرتری خواهد بود. اگر یک دسته کلید با دو کلید همراه خود دارید می تواند یکی را در داخل مشت خود قرار دهید تا قدرت بیشتری به کلید حمله کننده داده باشید.
در نهایت این که قرار دادن کلید در بین انگشتان در حالی که دستتان را گره کرده اید روشی است که معمولاً همه ی افراد به آن روی می آورند اما قرار دادن حلقه ی دسته کلید یا سر کلید در درون کف دست می تواند قدرت مضاعفی به ضربه ی شما ببخشد.
زمانی که کسی قدرت بدنی بیشتری نسبت به شما دارد و از پشت دست هایش را در کمر و یا قفسه سینه شما قفل می کند، رها شدن شما از دستان پرقدرت او فاقد دانستن چند روش استادانه غیرممکن خواهد بود. این روش از شیوه های مورد علاقه ی افراد زورگیر است که با استفاده از عامل غافل گیری قربانی را در موضع ضعف قرار می دهند و با استفاده از روش «آغوش خرس» دستان قربانی را از کار انداخته و وی را تسلیم می نمایند. برای رها شدن از این تله باید برتری که مهاجم در چنین شرایطی بر شما دارد را خنثی کرده و آن را به خودش بازگردانید به نحوی که خود گرفتار تکنیک خطرناکش شود.
همانطور که در فایل ویدیویی نشان داده شده است یکی از مهم ترین و موثرترین روش ها این است که در ابتدا سعی کنید حلقه ی فشاری دور بدنتان را کمی شل کنید. تا جایی که می توانید دست هایتان را به سمت بالا فشار دهید.اگر این کار شما را از دست مهاجمی که از پشت شما را

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید