هر روز!
هر روز!

فواید گیاه خوار شدن در دوران لاغری : فواید گیاه

فواید گیاه خوار شدن در دوران لاغری : فواید گیاه

فواید گیاه خوار شدن در دوران لاغری
: فواید گیاه خوار شدن در دوران لاغری
 
گیاه خواری همۀ وقت تضمین سلامتی ست و ما ایرانی ها اگر بتوانیم مصرف گوشت را کمتر کنیم حتما به راحتی می توانیم لاغر شویم .
 
 
 
به گزارش : « یک وعده خوراکی گیاهی با خرد کردن گیاهان به قطعات کوچک آماده می شود»Lacto-vegetarians ، آن ها محصولات لبنی مصرف می کنند اما تخم مرغ نه. بیشتر آن ها عسل نیز میخورند.Ovo-vegetarians، آن ها تخم مرغ میخورند اما لبنیات نمیخورند.
 
 
 
اولین یافته ها در باب گیاه خواری به قرن ششم پیش از میلاد به هند، یونان و تمدن یونانی در جنوبی ترین نقطه ایتالیا باز میگردد. در تمام موارد یافت شده اساس گیاه خواری به شدت بر پایه این امر استوار بود که به حیوانات صدمه ای وارد نشود. در هند این روند صلح با حیوانات آهیمسا یا عدم خشونت خوانده می شد و سبک متعارفی بین مذهبیون و فلافسه بود.
 
 
 

تا چند سال پیش، مزایای گیاه خواری بیشتر جنبه تجربی داشت تا تائیدهای بالینی. اما در چند دهه نوین تحقیقات ثابت کردند که افرادی که به رژیم های گیاه خواری روی می آورند:
در یکی از مطالعاتی که از سوی مرکز سرطان شناسی بریتانیای کبیر انجام پذیرفت، افرادی که همواره به خوردن گوشت ادامه میدهند را با افرادی که به رژیم های گیاه خواری روی می آورند، مقایسه نموده و ثابت کردند که گروه اول در یک دوره پنج ساله بر وزنشان افزوده میشود.
 
دانشمندان دانشگاه تورنتو و بیمارستان میشل نشان دادند که رژیم گیاه خواری که متشکل از گیاهان خاصی هست سطح کلسترول خون را کاهش میدهد و تاثیراتی نمونه درمان های دارویی دارد.
 
 
 
چندین مطالعه در این اساس صورت پذیرفته و همگی حاکی از این میباشند که خطر ابتلا به چاقی، دیابت، سرطان و مریضی های قلبی و عروقی در گیاه خواران بسیار پایین هست. تمامی این موارد و مریضی هایی که ذکرشد به طور قطع از عمر بشر می کاهد.
بعضی از مطالعات انجام شده در این اساس دال بر آن هست که خطر گسترش تعداد زیادی از انواع گوناگون سرطان در میان گیاه خواران نسبت به گوشت خواران کمتر هست.
 
مطلب ای در سال ۲۰۱۲ در مجله تکنولوژی غذا به چاپ رسید و نشان داد افرادی که از رژیم هایی با منشا گیاهی پیروی می کنند، به طور طبیعی خطر ابتلا به مریضی های ژنتیکِ طویل المدت در آن ها کاهش و در بعضی موارد به طور کامل از بین میرود،
 
 
ممکن هست بتوان یک باره گوشت خواری را رها کرده و گیاه خوار شد، اما به همان نسبت ممکن هست شرایط جسمانی ناخوشایندی برایتان ایجاد شود. به همین علت اغلب توصیه می شود که به دو علت فرایند گیاه خوار شدن به تدریج صورت گیرد:
 
احتمال این که هر گونه تغییری که به صورت به مرور صورت پذیرد به سبک زندگی و طولانی مدت بدل شود، بیشتر هست.
 
بعضی از افراد اذعان دارند که تغییر ناگهانی در الگوی خوراکشان ممکن هست عواقب ناخوشایندی برای دستگاه گوارششان در پی داشته باشد، از قبیل سندرم روده تحریک پذیر، اسهال و غیره.
 
تغییر به مرور میتواند به صورت دریافت فزاینده سبزیجات، میوه، حبوبات و غلات کامل و کاهش مصرف گوشت باشد.
 
 
فرآورده های غلات کامل مصرف کنید: نان گندم کامل، برنج قهوه ای/ وحشی، حبوبات یا فرآورده های غلات کامل.از تنوع رژیم خود اطمینان حاصل کنیدمحصولات لبنی کم چرب یا فاقد چربی گزینه کنید «اگر خواهان بهرهگیری از لبنیات در رژیم خود هستید»در هفته بیش از ۳ یا ۴ زرده تخم مرغ نخورید «گرچه بعضی از تحقیقات اعتقادی برخلاف این دارند و توصیه می کنند که نباید محدودیتی برای خوردن زرده تخم مرغ قائل شد»با برنامه ریزی خرید کنیدهنگامی که برای خرید می روید، برچسب خوراکی ها را به توجه بخوانید
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید