هر روز!
هر روز!

تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش آموز در آزادشهر : تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش

تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش آموز در آزادشهر : تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش

تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش آموز در آزادشهر
: تحصیل ۱۷۰۰۰ دانش آموز در آزادشهر
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیترآزاد مهدی مفیدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری بیش از ۱۷۰۰۰ دانش آموز در این شهرستان مشغول به تحصیل خواهند شد که از این تعداد ۱۰۲۰۰ نفر در مقطع ابتدایی و الباقی در مقطع متوسطه ۱ و ۲ تحصیل خواهند کرد.
به گزارش : مفیدی ادامه داد: ۳۷۲ کلاس درس برای مقطع ابتدایی،۱۴۶ کلاس برای متوسطه ۱ و ۶۲ کلاس در مقطع متوسطه ۲ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر افزود: برای سال جاری ۱۰۲۴ همکار شاغل ما را در آموزش دانش آموزان یاری خواهند کرد که از این تعداد ۴۰۰ نفر معلم ابتدایی، ۳۲۴ نفر دبیر متوسطه و الباقی دیگر مسئولین مدارس می باشند. ( ۵۰۶ نفر خانم و ۵۱۸ نفر آقا)
وی افزود: امسال ۱۳۲۷ نفر در شهرستان آزادشهر در کنکور شرکت کردند که از این تعداد ۹۳ نفر در رشته ریاضی، ۲۸۰ نفر در رشته انسانی و ۷۱۲ نفر در رشته تجربی بوده است. الباقی شرکت کننده ها در رشته های هنر و زبانهای خارجه شرکت کرده بودند.
مفیدی در ادامه گفت: امسال نسبت به سالهای پیش وضعیت کنکور شهرستان خوب وبده است و بعد از بیست سال توانستیم رتبه زیر ۲۰ کسب کنیم و ۱۰ رتبه زیر ۱۰۰۰ داشته باشیم. امسال در رشته تجربی شرکت کننده خیلی زیاد بود و این در حالی است که در کشور از هر ۳.۵ نفر شرکت کننده در این رشته یک نفر موفق می شود به داشنگاه راه پیدا کند. اوضاع در رشته ریاضی کاملا متفاوت است و تمامی کسانی که در این رشته شرکت کرده بودند به دانشگاه راه پیدا کردند. در رشته انسانی نیز حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد شرکت کننده ها در دانشگاه ها پذیرش شدند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در خصوص نرخ پوشش تحصیلی در این شهرستان اعلام کرد: در سال ۹۳ نرخ پوشش تحصیلی در این شهرستان ۹۶.۸ درصد بوده که امسال به ۹۸.۵ رسیده است. در سال گذشته ۵۸ دانش آموز جا مانده از تحصیل داشتیم که اکثرا در مقطعه متوسطه بودند. وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ درصد مدارس ما مجری طرح حیات پویا می باشند تا نشاط و شاداب‌سازی در مدارس انجام شود. 6 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و درآمد سالن‌های ورزشی برای خرید وسایل ورزشی مدارس هزینه شده است.
مفیدی در خصوص اسکان مسافرین در تابستان امسال بیان کرد: تابستان امسال ۱۶۶۹۶ مسافر در ۱۰۸ کلاس اسکان یافتند که از این تعداد ۸۲۵۳ نفر خانواده فرهنگی، ۱۶۱۴ نفر از خانواده کارکنان نیروهای مسلح و ۸۳۴۸ نفر از خانوارهای مشاغل دیگر بودند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر ادامه داد: 10 مدرسه میزبان مسافران بودند که, 6 مدرسه درجه (الف) مجهز به همه امکانات و 2 مدرسه ییلاقی و 2 مدرسه درجه (ب) بودند . (اختلاف درجه(الف) و (ب) فقط در عدم وجود یخچال است)
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر اعلام کرد: بیش از 35 تا 40 درصد مدارس ما تخریبی و فرسوده است و در حال حاضر از 12 مدرسه تخریبی, 10 مدرسه تخریب کامل شده و 2 مدرسه روستای وطن و روستای ازدارتپه باید تخریب شوند.
وی ادامه داد: 4 مدرسه به صورت مشارکتی در حال ساخت داریم .بزودی در شهرستان آزادشهر و در مجاورت دانشگاه آزاد مدرسه ای با 12 کلاس و یک میلیارد و 150 میلیون تومان اعتبار احداث خواهد شد که تا اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مفیدی افزود: مدرسه 6 کلاسه در روستای سبزواری, مدرسه 2 کلاسه در روستای قورچای که توسط سپاه در طرح محرومیت‌زدایی با اعتبار 60 میلیون تومان و مدرسه شهر نوده به صورت 6 کلاسه با اعتبار 680 میلیون تومان که 200 میلیون تومان آن از طریق خیرین تقبل خواهد شد در سطح شهرستان در حال احداث است.
رئیس آموزش و پرورش آزادشهر تصریح کرد: 135 مدرسه در شهرستان وجود دارد که از این تعداد 13 مدرسه غیرانتفاعی هستند و تا کنون ۱۸۱۴ دانش آموز در این مدارس ثبت‌نام کرده اند.
مفیدی در خصوص پوشش هماهنگ مدارس گفت: برای پوشش هماهنگ مدارس با تولید ها صحبت کرده ایم و توانسته ایم با قیمت ارزان این لباسها را تهیه کنیم. قیمت این لباسها برای دانش آموزان دختر و پسر پایه ابتدایی ۳۰ هزار تومان، متوسطه دختران و پسران بین ۴۲ تا ۵۸ هزار تومان است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش برای روستاهایی که تعداد دانش آموزان آنها به حد لازم نرسیده اند ، سرویس رایگان گذاشته است تا آنها برای رفت و آمد به مدارس در شهر و یا روستاهای دیگر مشکلی نداشته باشند.
وی در پایان در خصوص برگزاری نمایشگاه لوازم و تحریر ایرانی اعلام کرد: آموزش و پرورش امادگی دارد تا برای نمایشگاه لوازم و تحریر ایرانی مکانی را در اختیار افراد قرار دهد و این نمایشگاه را تبلیغ کند. البته لازم به ذکر است که مغازه داران آزادشهری در اولویت برگزاری نمایشگاه هستند.
انتهای پیام/
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید