مسیر سبز
مسیر سبز

«پرواز»، سقوط و جسدی که پیدا نشد! خبرگزاری ایرنا:

«پرواز»، سقوط و جسدی که پیدا نشد!
خبرگزاری ایرنا:  دوازدهم اسفند 1392 یک فروند هواپیمای جت فالکون در جزیره کیش سقوط کرد وچهار سرنشین آن کشته شدند که اینک رییس کمیته حمل و نقل مجلس شورای اسلامی گفته است: این هواپیما صلاحیت و مجوز پرواز در شب را نداشت و جسد یکی از سرنشینان هنوز پیدا نشده است.
 
احمد جباری نماینده مجلس شورای اسلامی چهارشنبه به گفت:علت سقوط این هواپیما را از رییس سازمان هواپیمایی جویا شدیم و دلیل اصلی آن این بوده که هواپیمای جت فالکون بدون صلاحیت و به نوعی مجوز پرواز در شب را نداشته و چون این نوع هواپیما بدون جعبه سیاه است نمی توان دلیل دیگری برای آن متصور شد .
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : تیم تحقیق به جزیره کیش می فرستیم و نحوه کمک رسانی و امداد و نجات و گرفتن اجساد سرنشینان از سوی عوامل محلی در منطقه آزاد کیش و اینکه چرا جسد ˈعامری ˈ یکی از سرنشینان جت فالکون سقوط کرده تاکنون یافت نشده از موارد پیگیری است .
 
جباری گفت:نحوه رسیدگی مسوولان اجرایی در بیرون کشیدن اجساد جان باختگان این سانحه هواپیمایی درست نبوده و متاسفانه با وجود گذشت مدت طولانی از زمان وقوع این حادثه تاکنون یکی از اجساد جان باختگان حادثه پیدا نشده است بنابراین باید تکلیف این موضوع سریعتر مشخص و به خانواده این جان باخته جواب روشنی داده شود .
 
وی گفت : با توجه به مشخص بودن محل سقوط چرا تا کنون جسد یکی از سرنشینان هواپیما پیدا نشده و آیا در این زمینه سازمان هواپیمایی کشوری تعلل کرده و اقدام موثری انجام نداده را باید به دقت بررسی کرد .
 
جباری گفت : پس از بررسی های دقیقی که تیم اعزامی انجام خواهند داد گزارش جمع بندی در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد .
 
این نماینده مجلس گفت:تیم بررسی کننده علل سقوط هواپیمای جت فالکون قرار بود امروز (چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 93)به جزیره کیش اعزام شود که شنبه بیستم اردیبهشت 1393عازم این جزیره می شود و به دلیل برخی مسائل و مشکلات، سفر به تعویق افتاد.
 
نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان رییس کمیته حمل و نقل مجلس ومسوول رسیدگی به کیش سفر خواهم کرد همچنین علیرضا جهانگیریان رییس سازمان هواپیمایی ، علی محمد نوریان قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی ، مشاوران دریایی و هوایی و برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس و کارشناسان برای بررسی های بیشتر در جزیره حضور خواهند داشت .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید