هر روز!
هر روز!

اسرار کاهش وزن سالم اسرار کاهش وزن سالم : اسرار

اسرار کاهش وزن سالم اسرار کاهش وزن سالم : اسرار

اسرار کاهش وزن سالم
اسرار کاهش وزن سالم : اسرار کاهش وزن سالم
: اسرار کاهش وزن سالم
راه حل : بیشتر بخوابید افرادی که  در شب خواب کمتر از هشت ساعت  دارند، معمولا توده بدنی بالاتری نسبت به افرادی دارند که هشت ساعت کامل می خوابند، همچنین کودکانی که در شبانه روز کمتر از 12 ساعت می خوابند، احتمال بیشتری دارد که هنگام رسیدن به 3 سالگی، اضافه وزن داشته باشند. اگر چه این مطلب، اثبات نمی کند که کمبود خواب سبب افزایش وزن می شود، لیکن ارتباط  و همبستگی غیرقابل انکاری میان کم خوابیدن و وزن اضافی وجود دارد.
به گزارش : برای خواب بیشتر — حداقل هفت ساعت — از ورزش کردن،  نوشیدن الکل و کافئین در اواخر روز خودداری کنید، قبل از خواب دوش بگیرید و زودهنگام  به بستر بروید.  
مساله : رژیم گرفتن یویویی پیروی از یک رژیم سفت و سخت از تغییر عادات غذایی آسانتر به نظر می آید، اما در بیشتر موارد در درازمدت این رژیم ها کار نمی کنند و می توانند منجر به مشکلات سلامتی بشوند. ریردان می گوید:" پیروی مکرر از رژیم های با کالری بسیار پایین این خطر را دارد که سوخت و ساز به صورت دائمی و پایدار پایین بیاید". "رژیم های غذایی که شامل حذف دسته های کلی غذاها، مثلا کربوهیدرات ها هستند ممکن است به کمبود ویتامین منجر بشوند." از لحاظ روانی ، رژیم گرفتن به صورت ثابت، همچنین می تواند سبب ایجاد یک  مزاج و مشرب انکار و پاداش ناسالم در فرد گردد.  
این رژیم غیر از غذا، چیزهای بیشتری را هم در بر دارد. " سبک زندگی یک جز  بسیار مهم است." لذت بردن از آماده کردن غذا و  صرف غذا  با خانواده و دوستان ، بر فواید غذایی خوراکی ها می افزاید.   راه حل : بر روی افزایش تمرکز کنید نه بر کاستن. علاوه بر خوردن میوه جات  و سبزیجات بیشتر، ریردان پیشنهاد می کند که مجموعه ای از غلات کامل مثل غازیا(غازیاقی) ، همیشه بهار، جو، ارزن و گندم را نیز گاه و بیگاه در برنامه غذایی خود بگنجانید.
راه حل : از اشتباهات خود درس بگیرید. مایکل می گوید که بزرگترین مانع در تغییر عادت ها، نگرش همه یا هیچ است. بروز اشتباه های رژیمی یک امر اجتناب ناپذیر است. ترفند مناسب این است که آنها را به عنوان درس و نه به عنوان یک مهر تأیید بر شکست، تلقی کنید " اگر می دانید که شما تمایل به خوردن  بیش از حد کیک در یک مراسم جشن تولد دارید، دفعه بعد که چنین دعوتی داشتید یک تنقل سالمتر با خود به همراه ببرید.  


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید