iTech news
iTech news

طراحی دفتر کار اوبر، لندن اوبر شرکتی است که

طراحی دفتر کار اوبر، لندن 
 اوبر شرکتی است که

طراحی دفتر کار اوبر، لندن
اوبر شرکتی است که به‌طور آنلاین در زمینه‌ی حمل و نقل و جابجایی مسافر فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در سان‌فرانسیسکوی ایالت کالیفرنیا واقع شده است. دفتر کار اوبر در لندن، از طراحی بسیار خوب با ترکیبی متناسب از رنگ‌ها و طرح‌ها برخوردار است. شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی دنتون به روشی متفاوت، ترکیبی از رنگ‌ها و طرح‌ها را برای اجرای دکوراسیون داخلی این دفتر به کار برده است. شرکت  دنتون به شیوه‌ای خاص و بسیار متفاوت از ترکیب رنگ‌ها استفاده کرده است؛ این تنوع رنگ از رنگ سبز دیوار با جلوه‌ای طبیعی شروع و به رنگ‌های متنوع پارچه‌ی‌ مبلمان و قسمت‌های چوبی دکوراسیون منتهی می‌شود. در حقیقت در یک پس‌زمینه‌ی طبیعی و یکرنگ، از رنگ‌های روشن استفاده شده است که تضاد و کنتراست جالبی بین این رنگ‌ها ایجاد می‌کند. این طراحی خلاقانه، باعث شده است دفتر شرکت اوبر هویتی خاص و منحصربه‌فرد داشته باشد.

مراجعین به‌محض ورود به شرکت، وارد سالنی می‌شوند که بسیار جالب طراحی شده است؛ لوگو و نشان تجاری شرکت اوبر روی دیوار سبز و پوشیده از خزه قرار دارد؛ به‌طوری که تضاد بین رنگ‌ها توجه هر بیننده‌ای را به سمت این لوگو جلب و این خطای دید را ایجاد می‌کند که گویا این نشان تجاری روی این خزه‌ها به حالت معلق قرار گرفته است.

در این شرکت علاوه بر اتاق‌ها و دفاتر کار مجزا و شخصی، قسمت‌هایی نیز برای استراحت کارکنان طراحی شده که در هر یک از این بخش‌ها از سبک‌های متفاوت، مبلمان و نقش و طرح‌های متنوع استفاده شده است. مبلمان و اثاثیه‌ی شرکت و نوع چیدمان آن‌ها از ویژگی‌های خاص و بارز طراحی داخلی این دفتر محسوب می‌شود؛ مخصوصا محل استراحت کارکنان که آمیزه‌ای از سبک‌ها و طرح‌های مختلف را نشان می‌دهد. در واقع از عناصر سبک‌های مختلف معماری و طراحی در این بخش استفاده شده و یک سبک بدیع و خلاقانه ایجاد شده است؛ مانند انتخاب صندلی‌های نرم و راحت، انتخاب پارچه‌هایی با رنگ‌های متضاد که کنتراست جالبی ایجاد کرده، استفاده از نورپردازی و چراغ‌های خاص که به محیط کار جلوه‌ای متفاوت بخشیده است و رنگ‌های پس‌زمینه که برای طراحی ساختمان به کار رفته، باعث شده است دفتر کار اوبر یک محیط راحت و شاداب برای کارکنان باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید