هر روز!
هر روز!

قاهره آشتی با دوحه را بعید دانست : قاهره آشتی

قاهره آشتی با دوحه را بعید دانست : قاهره آشتی

قاهره آشتی با دوحه را بعید دانست
: قاهره آشتی با دوحه را بعید دانست
: به گزارش بولتن نیوز، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، سامح شکری ، وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد که چهار کشور محاصره‌ کننده قطر همکاری، هماهنگی و رایزنی جهت تعامل با بحران قطر را ادامه می‌دهند.
به گزارش : شکری پس از برگزاری کنفرانس مرکز آموزش برای حفظ صلح مدعی شد: چهار کشور عربی (مصر، امارات، بحرین و عربستان) از هدف قرار دادن هموطنان بی‌گناه، ارتش و نیروهای پلیس‌شان و نیز دخالت دیگر کشورها در امور داخلی‌شان رنج می‌برند.
وی در ادامه گفت: نمی‌توانیم جزو شرکایی در ائتلاف‌های بین‌المللی باشیم در حالی که کشورهایی بر تروریسم نظارت دارند و گروه‌های تروریستی را در خود جای داده‌اند.
وزیر امور خارجه مصر همچنین تاکید کرد که این چهار کشور محاصره‌ کننده دوحه مواضع‌شان را در قبال قطر تغییر نمی‌دهند و به آن پایبند هستند و این بحران هرگز به آشتی ختم نمی‌شود.
قطر پیشتر طرف‌های درگیر را به گفت‌وگوی چهارجانبه و رفتن بر سر میز مذاکرات دعوت کرد.
پیشتر محمدبن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در شورای حقوق بشر وابسته به سازمان ملل در ژنو، تصریح کرده بود که کشورش آماده گفت‌وگو و مناقشه با چهار کشور محاصره کننده دوحه است.
وی افزود که کشورش به خوبی عواقب تحریم‌ها و اقدامات چهار کشور عربی حاشیه خلیج‌فارس علیه دوحه را می‌داند.
وزیر امور خارجه قطر همچنین تاکید کرد که موضع قطر همچنان ثابت است. ما آماده بحث و گفت‌وگو با این چهار کشور عربی و مناقشه با آن‌ها هستیم.
وی درباره حضورش در نشست شورای حقوق بشر اظهار کرد: ما امروز اینجا هستیم تا شورای حقوق بشر را از آنچه که در قطر به خاطر اقدامات و تحریم‌های چهار کشور تحریم‌کننده دوحه رخ می‌دهد مطلع سازیم و از نقش شورای حقوق بشر و ماموریت اصلی آن جهت بازنگری اقدامات این چهار کشور که بر ملت قطر و ملت کشورهای دیگر تاثیر گذاشته، آگاه هستیم.
خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین نیز گفت: سخنان وزیر امور خارجه قطر در ژنو نشان دهنده این است که قطر تمایلی به حل بحران ندارد.
وزیر امور خارجه بحرین در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: دلجویی و مهربانی و گریه کردن هیچ فایده‌ای ندارد به خصوص اگر اساسی نداشته باشد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید