مسیر سبز
مسیر سبز

دیدار حسن روحانی با صندلی سابقش! مجله مهر: حسن

دیدار حسن روحانی با صندلی سابقش! 
 مجله مهر: حسن

دیدار حسن روحانی با صندلی سابقش!
مجله مهر: حسن روحانی برای انجام دیدارهایش قرار است در مجلس قدیم مستقر شود. ساختمانی که خود او 2 دوره در آنجا از کرسی نایب رئیسی مجلس، جلسات پارلمان را اداره می کرد.

حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک که تمامی دیدارهای روزهای پس از انتخابات را در محل این مرکز انجام داده است، در فاصله یک ماه مانده به مراسم تحلیف و حضورش در پاستور، قصد عزیمت به مجلس قدیم را دارد. ساختمانی که خود زمانی همانجا سابقه نمایندگی داشته و گهگاهی از کرسی نایب رئیسی مجلس در دوره چهارم و دوره پنجم جلسات مجلس را اداره می‌کرده است.

حسین سبحانی نیا  عضو هیات رئیس مجلس گفته که شخص آقای روحانی از مجلس چنین درخواستی داشته و  آنطور که با آقای لاریجانی نیز در این باره صحبت شده، قرار شد زمینه‌ای فراهم شود تا زمان آغاز به‌ کار دولت جدید، آقای روحانی در مجلس قدیم مستقر و ملاقات‌ها و دیدارهایش در آنجا انجام شود.معمار مجلس قدیم

ساختمان مجلس قدیم توسط حيدر غيايي معمار ايراني، طراحي و ساخته شد. به نوشته سایت مجلس اين بنا تا سال 1357جهت جلسات مجلس سنا مورد استفاده قرار مي‌گرفت. پس از انقلاب اسلامي سال 1357 و انحلال مجلس‌ها، در ابتدا ساختمان سنا براي تهيه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به محل برگزاري جلسه‌هاي مجلس خبرگان قانون اساسي تبديل شد.

پس از اتمام تدوين قانون اساسي نيز اين ساختمان به مجلس شوراي اسلامي اختصاص يافت و جلسات اين مجلس تا سال 1380 در همين محل برگزار مي‌شد. با تکميل ساختمان جديد مجلس در ميدان بهارستان، از اين ساختمان تنها براي برگزاري برخي گردهمايي‌هاي دولتي و جلسات سالانه مجلس خبرگان رهبري استفاده مي‌شود.

همایش هایی که در سالگرد سوم تیر محمود احمدی نژاد و هوادارنش در این مجلس برگزار کرده اند معمولا با حاشیه های زیادی همراه بوده است .

حيدر قلي خان غيايي در سال 1953 دفتر معماري خود را در تهران تأسيس نمود و در خلال اين سالها پروژه‌هاي خصوصي فراواني را به انجام رساند که منجر به انتخاب وي براي طراحي ساختمان مجلس سناي ايران گرديد.
 


جلساتی که در مجلس قدیم برگزار می شود

این مجلس همان ساختمانی است که در خیابان امام خمینی و روبروی متروی دانشگاه امام علی واقع شده است. این ساختمان بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۲ محل استقرار قوه مقننه بود، پس از احداث ساختمان جدید مجلس در بهارستان که تناسب لازم با حجم وظایف و مراجعان نمایندگان را دارد، میزبان اجلاس‌های فصلی و سالیانه نظیر نشست‌های مجلس خبرگان رهبری است.

 بعد از انتقال جلسات علنی مجلس، به بهارستان و مجلس جدید، ساختمان قدیم مجلس به محلی برای برگزاری اجلاس خبرگان تبدیل شد که سالانه دوباره یکی در شهریور ماه و دیگری در اسفندماه برگزار می شود. در این ساختمان جلسات مجلس دانش آموزی و برخی برنامه های دولتی هم برگزار می شود. دیدار دوستانه خبرنگاران با رئیس جمهور، همایش های هواداران رئیس جمهور و همایش هایی از این قبیل را دولت معمولا در این مجلس برگزار می کند. با این وجود امسال در آخرین سالی که محمود احمدی نژاد در پاستور حضور داشت، همایش هوادارانش در این مجلس برگزار نشد.

گفته می شود تمامی امکانات یک دفتر اداری در اختیار حسن روحانی قرار گرفته تا برای یک ماه تمامی دیدارهایش را در این محل انجام دهد. چندی پیش رسانه ها روایتی را از دیدار روحانی و احمدی نژاد در مرکز تحقیقات استراتژیک منتشر کرده و نوشته بودند که روحانی با اشاره به امکانات اندک مرکز تحقیقات به احمدی نژاد گفته که امکانات پذیرایی زیادی اینجا وجود ندارد چون بودجه این مرکز به دستور شما قطع شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید