مسیر سبز
مسیر سبز

گلایه‌های مجید مجیدی از جامعه هنری خبرگزاری ایرنا: مجید

گلایه‌های مجید مجیدی از جامعه هنری
خبرگزاری ایرنا: مجید مجیدی، عصر دوشنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی پیامبر اعظم (ص) در خانه هنرمندان با ابراز گلایه از جامعه هنری بیان داشت: توقع ما این بود که از مسوولان نیز در این مراسم حضور داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در مورد پیامبر اکرم(ص) کار هنری جدی صورت نگرفته است و غفلت از این موضوع خسارات بزرگی را به جهان اسلام می زند.

کارگردان سینمای ایران با بیان این که کیفیت برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است، افزود: فیلم محمد (ص) تا پنج سال آینده به منصه ظهور می رسد.

حجت الاسلام میثم امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: هنری پیشرو است که پیامبر اکرم(ص) را آن طور که هست، نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) آنطور که هست، زیباست، افزود: سلفی ها و تکفیری ها می خواهند اسلام غیر واقعی را معرفی کنند.

امرودی با تشکر از مجید مجیدی، کارگردان صاحب نام ایرانی به خاطر ساخت فیلم محمد (ص) گفت: شهرداری تهران اولین قدم های محکم را در قبال هنر برداشته است.

وی ادامه داد: ساخت سینما آزادی و پردیس و همچنین تلاش برای ساخت بزرگترین مرکز تئاتر کشور از جمله این اقدامات به شمار می آید.

جمال کامیاب، مدیر مسوول سازمان زیبا سازی شهر تهران نیز در این مراسم گفت: ما نمی توانیم بدون در نظر گرفتن هنرمندان به دنبال زیباسازی برویم.

جلیل رسولی، از اعضای هیات داوران نیز اظهار کرد: از میان 2 هزار و 696 اثر که از سوی یکهزار و 862 هنرمند داخلی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود، 40 اثر از 36 هنرمند را برای حضور در این جشنواره انتخاب کردند.

وی ادامه داد: در مرحله نهایی ارزیابی آثار نخستین جشنواره پیامبر اکرم (ص)، سه اثر برگزیده و پنج اثر قابل تقدیر شناخته شدند.

در پایان مراسم از آثار منتخب با اهدای جوایز تقدیر به عمل آمد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید