مسیر سبز
مسیر سبز

نادال کار فدرر را یکسره کرد روزنامه تماشا: برافائل

نادال کار فدرر را یکسره کرد 
 روزنامه تماشا: برافائل

نادال کار فدرر را یکسره کرد
روزنامه تماشا: برافائل نادال کمی از رقیب همیشگی اش بهتر بازی کرد و بعد از 3 ست که در آن ست اول را 7-5 باخته و 2 ست بعدی را 6-4 و 6-3 برده بود فدرر را شکست داد و به نیمه نهایی مسابقات تنیس هزار امتیازی سین سیناتی رسید.

نادال بعد از بازی گفت: «هر وقت که ما با هم بازی می کنیم بازی پر از احساسات می شود.» این بازی که اولین بازی نادال و فدرر در مسابقات سین سیناتی بود، تحت تاثیر شکست نوواک جوکوویچ و اندی ماری، تنیس بازان شماره یک و دوی جهان قرار داشت. حالا نادال در نیمه نهایی باید به مصاف توماس بردیچ برود.

این تنیس باز 27 ساله اسپانیایی فصل خاصی را سپری می کند. او که فصل پیش را با مصدومیتی تلخ به پایان رساند، در این فصل اگرچه مصدوم شده اما از 54 مسابقه ای که داده فقط 3 تا را باخته. 51 پیروزی او شامل 14 پیروزی مقابل تنیس بازانی بوده که در میان 10 تنیس باز برتر بوده اند.در عوض فدرر اوضاع خوبی ندارد. پرافتخارترین تنیس باز تاریخ در ویمبلدون به تنیس بازی که در رده 116 جهان قرار داشت باخت و بعد از آن در هر تورنمنتی که شرکت کرد با شکست مواجه شد. البته دلیل اصلی ضعف او را می توان به مصدومیت کمرش ربط داد اما در 32 سالگی، او طراوت گذشته را ندارد.

فدرر به امید احیا گام به سین سیناتی گذاشته بود اما بعد از شکست خوش بینی اش را نسبت به موفقیت در اوپن آمریکا از دست نداده است: «درست است که شکست خورده ام اما خوشحالم که بگویم نسبت به شکست های 3 ماه اخیرم، در این هفته موفقیت های زیادی به دست آورده ام. خیلی خوشحالم. اینها باعث می شود به خوبی برای نیویورک (یو اس اوپن) آماده شوم.»

فدرر ست اول بازی با نادال را بردتا خیلی ها به صعود او امیدوار شوند. نادال اما نبض بازی را در اختیار گرفت و پیروز شد تا فدرر هم او را شایسته این پیروزی بداند: «می توانستم این بازی را ببرم؟ نمی دانم! باید می بردم؟ کسی چه می داند؟ اما در پایان، به نظرم رافا اعتماد به نفس بیشتری داشت و به نحوی بازی می کرد که باید پیروز می شد.»

طلسم سین سیناتی

جان ایسنر تنیس باز آمریکایی پس از یک بازی سنگین موفق شد نواک جوکوویچ نفر اول تنیس جهان را در مرحله یک چهارم نهایی مسترز هزار امتیازی سین سیناتی پس از دو ساعت و 23 دقیقه در سه ست با نتیجه 6-7، 6-3 و 5-7 شکست دهد و به نیمه نهایی این رقابت ها راه پیدا کند. بدین ترتیب جوکوویچ که در کلکسیون جام های مسترز هزار خود تنها کاپ قهرمانی این تورنمنت را کم داشت، فعلا باید این رویا را فراموش کند.

او می توانست اولین بازیکن تاریخ تنیس شود که هر 9 تورنمنت مسترز هزار را دست کم یک بار برده است. جان ایسنر، بازیکن قدبلند آمریکایی با سرویس های قدرتمندش نیز پارسال در مسترز ایندیان ولز آمریکا توانسته بود جوکوویچ را شکست دهد. او در نیمه نهایی باید به مصاف خوان مارتین دل پوترو آرژانتینی برود که در یک چهارم سه سته با نتیجه 4-6، 6-3 و 1-6 از سد دیمیتری تورسونوف روس گذشت. جوکوویچ بعد از این شکست با نارضایتی از بازیش گفت: «من امروز در کل خیلی بد بازی کردم. از اول تا آخرش، به جز شروع ست دوم، من کاملا بازیکن دیگری بودم. امروز نتوانستم از فرصت هایم استفاده کنم. سرویسم هم خوب بود. می دانی، کافیست در برخی لحظات حساس دبل فالت بکنی و کارت تمام شود.»

دیگر شگفتی بزرگ مرحله یک چهارم نهایی را توماس بردیچ، بازیکن اهل کشور چک با شکست اندی ماری نفر دوم جهان خلق کرد. بردیچ دردو ست توانست با نتیجه 3-6 و 4-6 حریف بریتانیایی خود را ببرد. ماری در این بازی 28 اشتباه انجام داد که برای او آمار بسیار بالایی است. بردیچ در دهمین بازی اش با ماری، برای ششمین بار است که او را می برد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید