هر روز!
هر روز!

شیرین های گل و گلاب (۳) : شیرین های گل و گلاب

شیرین های گل و گلاب (۳)
: شیرین های گل و گلاب (۳)
مجله آشپزی مثبت:
به گزارش مطالب مرتبط:
شیرین های گل و گلاب (۱)

مهشید  امیری:
حلوای گلاب و آرد نخودچی
مواد لازم
۲ پیمانه  آرد نخودچی   100 گرم روغن صاف قنادی یا کره ۲ /۱ پیمانه روغن مایع ۱ پیمانه شربت حلوا
مواد لازم برای شربت حلوا
 1 پیمانه شکر ۱ پیمانه آب ۲/۱ پیمانه گلاب ۱ ق س زعفران محلول در آب
طرز تهیه شربت حلوا 
در یک قابلمه مناسب آب، شکر و گلاب را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. بعد از جوش آمدن، ۵ دقیقه زمان بدهید تا شربت خوب بجوشد و قوام بیاید. در آخر زعفران را اضافه و خوب مخلوط کنید، سپس شربت را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا ولرم شود.
طرز تهیه  حلوای نخودچی
۱٫  آرد نخودچی را در یک تابه گود یا یک قابلمه بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شده و رنگ آن قهوه ای روشن شود، سپس روغن مایع و روغن صاف یا کره را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا با آرد مخلوط شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید.
۲٫  اکنون شربت را به حلوا اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شده و یکدست شود.
۳٫  قالب های سیلیکونی را در یک سینی قرار داده و داخل آنها را با حلوا پر کنید. چند بار سینی را روی میز کار خوب تکان دهید تا حلوا به طور یکدست داخل قالب قرار گیرد.
۴٫ قالب ها را در یخچال بگذارید تا حلوا خنک و بسته شود . در آخر داخل نان های تارت یا نان های میکادو را با این حلواهای آماده شده پر کرده و با مرواریدهای خوراکی تزیین کنید.
مواد لازم
۲۵۰ گرم رشته کادایف ۱۰۰ گرم کره آب شده ۱۰۰ گرم پسته خرد شده ۱ ق چ پودر هل ۱ ق م پودرگل
مواد لازم برای تهیه شربت
۱ پیمانه شکر ۲ /۱ پیمانه آب ۳ /۱ پیمانه گلاب
طرز تهیه:
۱٫ فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. در یک ظرف مناسب رشته کادایف را با کره آب شده مخلوط کنید. در یک ظرف دیگر پسته خرد شده را با پودر گل و پودر هل مخلوط کرده و سپس آن را کنار بگذارید.
۲٫ حالا مقداری از رشته های آغشته به کره را داخل قالب های مافین به صورت حلقه ای قرار داده و با انگشتانتان به آن حالت دهید تا دور تا دور قالب را بپوشاند. اکنون قالب ها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا رنگ رشته ها طلایی شود، سپس آنها را از فر در آورید.
۳٫ رشته ها را از داخل قالب درآورده و داخل ظرف های مورد نظرتان قرار دهید. حالا مقداری شربت سرد روی آنها بریزید. در انتها مقداری از مخلوط پسته را روی هر کدام از آنها قرار داده، سرو کنید.
دستور تهیه شربت
شکر و آب را در یک قابلمه کوچک مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا کمی غلیظ شود. در انتها گلاب را هم به مواد اضافه کنید و کمی دیگر صبر کنید، سپس آن را از روی حرارت بردارید و داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.
مواد لازم
۴۰۰ گرم توت فرنگی ۲  /1 پیمانه ریحان تازه خرد نشده ۸ پیمانه  آب ۴ /۱ پیمانه تخم شربتی ۳-۱ ق س عسل ۳ ق س گلاب
طرز تهیه:
۱٫   ابتدا توت فرنگی ها را خوب بشویید، سپس آنها را به صورت حلقه حلقه خرد کنید. ریحان ها را هم بشویید و بعد از آن که آب اضافی شان خارج شد،با چاقو تیز برگ ها را نصف کنید.
۲٫ حالا توت فرنگی های خرد شده را همراه با ۷ پیمانه آب و ریحان خرد شده داخل یک ظرف مناسب مانند یک پارچ بریزید و آن را به مدت یک شبانه روز داخل یخچال قرار دهید.
۳٫ اکنون توت فرنگی ها و ریحان ها ی خرد شده را از پارچ خارج کنید. در صورت تمایل می توانید بگذارید تا توت فرنگی و ریحان داخل پارچ بمانند.
۴٫ در یک ظرف مناسب تخم شربتی را همراه با یک پیمانه آب، عسل و گلاب مخلوط کرده، به مدت ۱۵-۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس مخلوط حاصل را داخل پارچ حاوی مخلوط توت فرنگی بریزید و خوب هم بزنید.
۵٫  نوشیدنی را داخل لیوان های مورد نظرتان بریزید و سرو کنید.
یه جور دیگه
به جای عسل می توانید از شکر استفاده کنید. مقدار شکر بستگی به ذائقه تان دارد.
مواد لازم
۱پیمانه مغز پسته خام ۲ پیمانه شیر ۱ ق س  هل ۳ ق س گلاب ۲-۱ ق س شکر
طرز تهیه:
۱٫  ابتدا پسته را از شب قبل یا به مدت ۴-۳ ساعت در یک  کاسه با مقداری آب بگذارید تا خیس بخورد، سپس آن را در سبدی بریزید تا آب اضافی آنها کاملا گرفته شود.
۲٫ دانه های هل را از غلاف دور آن جدا کرده، آن ها را خوب بکوبید و در یک کاسه کوچک بریزید.
۳٫ حالا پسته، شیر، پودر هل، گلاب و شکر را داخل مخلوط کن بریزید. دستگاه را روشن کنید تا نوشیدنی یکدستی حاصل شود.
۴٫ نوشیدنی را داخل لیوان هایی که برای سرو کردن آماده کرده اید بریزید و سرو کنید.
یه جور دیگه
به جای شکر از یک ق س عسل هم می توانید استفاده کنید.
فوت و فن
اگر می خواهید نوشیدنی شما مقوی تر و خوشمزه تر شود، یک عدد موز خرد شده داخل آن بریزید. 
مواد لازم
۲  /1 1 پیمانه شیر ۱ عدد تخم مرغ ۱ ق چ نمک ۱ ق غ س سرخالی خمیرمایه ۱ ق م بیکینگ به میزان لازم آرد ۴ ق س شکر مواد داخل خمیر ۴عدد سیب درشت رنده شده ۱ ق س پودرگل ۲ ق س گلاب ۲ ق  س شکر ۴ /۱  پیمانه آب ولرم
طرز تهیه:
۱٫ یک چهارم پیمانه آب ولرم  را که هم دمای بدن باشد با خمیرمایه و شکر مخلوط کنید و کمی نمک و بکینگ پودر  اضافه کنید و به آن ۱۰ دقیقه استراحت دهید. در یک ظرف مناسب تخم مرغ و شیر  را که به دمای محیط رسیده با هم مخلوط کنید. مایه خمیر به عمل آمده را هم اضافه کرده و خوب با مواد مخلوط کنید. در انتها آ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید