مسیر سبز
مسیر سبز

مجیدی با استقلال به انزلی نرفت تماشا: خرابی زمین

مجیدی با استقلال به انزلی نرفت 
 تماشا: خرابی زمین

مجیدی با استقلال به انزلی نرفت
تماشا: خرابی زمین انزلی سبب شده شماره 7 از فهرست 18 نفره خط بخورد. ظاهرا قلعه نویی به او گفته است: «زمین انزلی خراب است با ما نیا»

بعد از بازی 20 دقیقه ای فرهاد مجیدی مقابل مس کرمان، او از لیست 18 نفره آبی ها برای سفر به انزلی خط خورد. هر چند این خبر بلافاصله بعد از انتشار، با واکنش ها و شایعات مختلفی همراه شداما منابع موثق در باشگاه استقلال از قرار بازی نکردن مجیدی در انزلی، از مدت ها قبل خبر می دهند.

طبق شنیده ها؛ نه خود مجیدی و نه قلعه نویی تمایلی به بازی کردن او در انزلی نداشته اند و به همین دلیل نام فرهاد مجیدی از لیست 18 نفره استقلالی ها برای بازی با ملوان خط خورده است.

قلعه نویی به مجیدی گفته است با توجه به شرایط بد زمین تختی انزلی به صلاح او نیست که در این بازی باشد و بهتر است در تهران بماند و خودش را برای دربی آماده کند. جالب اینکه مجیدی فصل قبل هم به دلیل محرومیت در سفر استقلال به انزلی برای بازی با ملوان غایب بود.

از طرف دیگر امیر قلعه نویی هم با توجه به حساسیت نام فرهاد مجیدی در دربی، روی استفاده کردن از او برای بازی با پرسپولیس حساب کرده و به همین دلیل او را برای دور ماندن از مصدومیت احتمالی در انزلی و تمرینات اختصاصی در تهران نه داشته است.

بدنساز استقلال هم درباره ماندن مجیدی در تهران و پیگیری تمرینات اختصاصی او به فارس گفته: «بدن فرهاد مجیدی باید آماده تر شود و طبق برنامه قلعه نویی باید به شرایط ایده آل برسد. از همین رو تا بازگشت تیم از انزلی به صورت اختصاصی با مجیدی کار می کنم.»

بازی کردن مجیدی قانونی است

یکی از شایعاتی که روز گذشته درباره غیبت فرهاد مجیدی در سفر به انزلی شنیده می شد، ماجرای صدور ITC او بود. موضوعی که پیش از این هم مدیران ملوان به آن اعتراض کرده بودند که حضور مجیدی در بازی با مس غیرقانونی بوده است.

بعد از اعتراض مسئولان باشگاه مس بابت غیرقانونی بودن بازی مجیدی مقابل این تیم، محمدرضا کسرایی، یکی از اعضای کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال در گفت و گو با فارس، در مورد شائبه صدور غیرقانونی ITC فرهاد مجیدی گفت: «باشگاه استقلال 22/12/2012 درخواست صدور ITC این بازیکن را از فدراسیون قطر داشت که با توجه به اتمام قرارداد مجیدی با الغرافه، باشگاه قطری در این زمینه کاره ای نبوده و فدراسیون قطر باید این مجوز را صادر می کرد. من با مسئول ITC فدراسیون قطر صحبت کردم و آنها ضمن عذرخواهی گفتند که نمی دانستند که قوانین فیفا تغییر کرده است و تصورشان این بود که همان یک ماه را برای صدور مجوز بازی زمان دارند، در حالی که طبق قوانین جدید فیفا برای صدور ITC فقط 15 روز زمان نیاز است.»

هوشنگ نصیرزاده هم که رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال است در این باره به خبر آنلاین می گوید: «وقتی یک بازیکنی قراردادش تمام می شود و یار آزاد لقب می گیرد، اگر باشگاه قبلی او برایش ظرف مدت 15 روز ITC صادر نکند، فدراسیون فوتبال کشور جدید این اختیار را خواهد داشت که به درخواست بازیکن و باشگاه جدید او در کشوری دیگر، برایش رضایتنامه موقت صادر کند و اگر ظرف یک ماه، باشگاه اولیه این رضایتنامه بین المللی را صادر نکرد، فدراسیون کشور مبدا می تواند رضایتنامه بین المللی دائمی برای این بازیکن صادر کند. پس بر اساس این قانون، صدور رضایتنامه برای مجیدی قانونی بوده و بازی او برای باشگاه استقلال کاملا قانونی بوده است و از این بابت نمی توان ایرادی به بازی و نتیجه آن گرفت.»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید