مسیر سبز
مسیر سبز

شکنجه‌گر صدام مشغول طبابت است پزشکی که در شکنجه‌های

شکنجه‌گر صدام مشغول طبابت است 
 پزشکی که در شکنجه‌های

شکنجه‌گر صدام مشغول طبابت است
پزشکی که در شکنجه‌های وحشتناک طرفداران صدام حسین، رییس جمهور مخلوع عراق دست داشته ‌است، اکنون در بیمارستان‌های انگلیس مشغول به کار است.

بر اساس گزارش دیلی میل، مقامات مرزی در یک رسوایی شگفت آور اداره مهاجرت انگلیس به این فرد مظنون به جنایات جنگی اجازه داده‌اند هزاران بیمار انگلیسی را مداوا کند.

وی در سال 2000 با یک روادید توریستی 6ماهه وارد انگلیس شد و مقامات این کشور 2بار مدت اقامت وی را تمدید کردند و بدین ترتیب این شکنجه گر توانست وظایفی را به عنوان یک پزشک در آن کشور به عهده بگیرد.

در سال 2004، دولت کارگر انگلیس به دکتر محمد قاسم البیاتی اجازه داد به عنوان پزشک در چند بیمارستان در این کشور کار کند و به ‌این ترتیب وی تا فوریه سال 2007 در بیمارستانی در ولورهامپتون کار می‌کرد. تحقیقات انجام شده نتوانست سابقه کاری وی را در سازمان بدنام اطلاعات عراق کشف کند.

البیاتی در سال 2007 با وزارت کشور انگلیس تماس گرفت و برای اینکه بتواند پناهندگی دریافت کند به گذشته وحشتناک خود اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش عنوان کرد که برای وزارت اطلاعات عراق کار می‌کرده است.

وظیفه وی درمان سریع شکنجه شدگان بود به‌طوری که بتوان آن‌ها را دوباره تحت شکنجه‌های وحشتناک بیشتری قرار داد. اما این اعترافات به طور باورنکردنی مانع ادامه کارش و کسب ده‌ها هزار پوند درآمد از کار در بیمارستانی در ولز نشد.

حتی اکنون با وجودی‌که پرونده وی به یک واحد ویژه جنایات جنگی فرستاده شده است، شورای عمومی پزشکی او را از جرایمش مبرا می‌داند و وی همچنان در بیمارستان وست میدلندز مشغول به کار است.

در زمان رژیم بی‌رحم صدام، عراقی‌های بی‌شماری شکنجه، معلول و زندانی شدند. در آوردن چشم، سوراخ کردن دست‌ها با مته برقی، آویزان کردن از سقف، شوک الکتریکی، تجاوز، شلاق زدن به کف پاها، اعدام‌های ساختگی، خاموش کردن سیگار روی بدن و حمام اسید از شکنجه‌های مورد علاقه پلیس مخفی صدام بود.

منبع: خبرگزاری برنا
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید