هر روز!
هر روز!

تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین :

تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین 
 :

تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین
: کای گرین فرد آرام و سرحالی است، او خیلی ساده ولی قدرتمند قدم در راه گذاشته و با هدف های بزرگ به مسیر خود ادامه می دهد. تمام دنیای او آرام و بی سر و صداست، اما زمانی که در یک بعدازظهر پا به باشگاه می گذارد. همه چیز تغییر می کند.
 
تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین : تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین
: تمرین پا در یک بعدازظهر کشنده با کای گرین
 
به گزارش : باشگاه گلدز جایی است که کای می خواهد یک جفت پای اسرارآمیز را در آنجا تمرین دهد. زمانی که خیلی ساده به عضلات چهارسر ران او نگاه بکنید و در کنار پوتین های کشتی اش ساق های الماسی را ببینید، بی تردید به قدرت و عظمت یک بدنساز حرفه ای پی برده و سوال های بسیاری در ذهن تان نقش می بندد.
کای از جمله بدنسازانی است که می داند بدن حرفه ای یعنی چه، چرا که تا امروز هم به سمت آن حرکت کرده و این 290 پوند وزن در فصل حجم را با تقارن خاصی در بدن خود خلق کرده است. از طرف دیگر او می داند که تنها 15 دقیقه او روی صحنه نیازمند چه تلاش قبلی بوده و به هیچ عنوان آن را دست کم نمی گیرد. مأموریت کای در همین جا به پایان نمی رسد، او حتی برای متمایز بودن می داند که باید متفاوت عمل کند، از این رو جالب است بدانید که او حتی برنامه خاصی برای عضلات جلوی ساق پایش هم دارد. این موضوع در نگاه اول کمی برایتان پیچیده است، اما اگر لحظه به لحظه با کای به تمرین بپردازید، می بینید که دنیای تمرینی او چقدر ساده و مؤثر است. این شما و این یک بعدازظهر بهاری با کای گرین.
گرم کردن
کای گرین اینجاست و ما هم اینجاییم تا شاهد تمرینات او باشیم، تمریناتی ساده و خالص. ریزه کاری های تمرین او در کلام کمتر به چشم خواهد خورد، چرا که مشاهده برنامه تمرین او مزه دیگری دارد و می توان نتایج واضح تری را از آن دید.
کای برای آغاز برنامه تمرین پای خود ابتدا به بخش تمرینات هوازی می رود. کای دوست دارد تمرینات هوازی را با لباس بیشتری انجام دهد، از این رو با گرم کن و شلوار ورزشی و همان کلاه معروف خود کم کم کار با استپ میل را آغاز کرده و آن را روی حداقل سرعت ممکن می گذارد. بعد از چند دقیقه حرکت سبک، کای از دستگاه پایین آمده و در حرکتی عجیب، یک میله دو متری هالتر را روی سرشانه و کول خود قرار داده و ضمن کنترل کامل آن، دوباره به روی دستگاه استپ میل باز می گردد. در طول این پنج دقیقه مرحله دوم، کای گاهی اوقات چند حرکت چرخشی در کمر خود ارائه کرده و بسیاری از عضلات میان تنه را گرم می کند. پس از این در مرحله متفاوت، گرم شدن را به شکل مشهودی می توان در چهره کای مشاهده کرد.
پس از پایین آمدن از دستگاه استپ میل، با گرم شدن بدنش کمی از لباس های خود کاسته و کم چربی بودن بدن خود را ارزیابی می کند، موردی که حقیقتاً در آن اعجاب انگیز است، چرا که بدن او در شرایط آغاز رژیم به سر می برد.
اما سوال ما از کای درباره علت استفاده از میله است، او در جواب می گوید: میله به من کمک می کند بدن و بالاتنه خود را صاف حفظ کرده و در طول تمرین به نحو بهتری نشیمن گاه و همسترینگ هایم را منقبض کنم. کای به شدت دوست دارد در طول تمرین به آهنگ ها و ترانه های مورد علاقه خود گوش دهد. موسیقی های مورد علاقه او هیچ کدام از سبک های بی ارزش نیست، بلکه او معتقد است برای رسیدن به موفقیت می بایست چیزی در راستای هدف خود گوش کند.
  ساق پا نشسته سوپرست ساق پا ایستاده با دستگاه مستر
حالا با کای به اتاق اصلی باشگاه برمی گردیم و تمرینات بدنسازی را بعد از 10 دقیقه گرم کردن آغاز می کنیم. او برای شروع دو حرکت ساق پا نشسته با دستگاه و ساق پا ایستاده با دستگاه و ساق پا ایستاده با دستگاه مستر را به شکل سوپرست اجرا خواهد کرد. حرکت دوم او به فراخور دستگاه مستر بدون وزنه خواهد بود، اما تأثیر فوق العاده ای روی عضلاتش خواهد داشت. هدف اصلی شدت و انقباض عضلات است. کای دوست دارد تمرینات ساق را با وزنه های متفاوت اجرا کند، از این جهت در طول حرکت ساق پا نشسته و حتی در انتهای هر ست وزنه ها را کم و زیاد می کند.
شیوه تمرینی کای گرین در تمرین ساق ها متفاوت با آن چیزی است که بدنسازان دیگر اجرا می کنند، اما شکی نیست که این شیوه تمرینی جوابگوی کار او بوده و یک جفت ساق مناسب را در بدنش تشکیل داده است. نکته اصلی در تمرین کای آن جنبه از قدرت ذهنی اوست که هیچ کسی از خارج قادر به دیدن آن نیست. همین ارتباط مغذی قدرتمند تأثیرگذاری سوپرست او را عمیق تر کرده است.
سه رکن اصلی تمرین گرین سوپرست، ست های بخش بخش و فرم درست است. خارج از این سه محدوده هر مورد دیگری از دست او برمی آید. کای در برخی از مواقع پاشنه پای خود را به سمت داخل و خارج متمایل می سازد. با این کار زمانی که پاشنه او داخل است بیشتر عضلات داخلی پا را درگیر کرده و زمانی که به سمت خارج هستند، عضلات خارجی چهار سر ران درگیر می شوند. در انتهای ست ها او در میان راه توقف می کند و دوباره به سمت انقباض عضلات پیش می رود. به جز این چند نکته ساده و حیاتی، نمی توان رخداد خاص دیگری در تمرین عضلات ساق او مشاهده کرد.
ساق پا خمیده و ساق ایستاده روی پاشنه
کای برای ادامه تمرینات پا یکی از دو حرکت ساق پا خمیده یا ساق پا ایستاده روی پاشنه را در نظر گرفته و گاهی آنها را با تفاوت های نسبی اجرا می کند. اما سؤال ما از کای در مورد مدت زمان تمرین اوست. چرا که او همیشه 15 دقیقه به یک یا دو تمرین ساق می پردازد. او در جواب از اهمیت نبود رابطه ذهنی، عضلانی برای ما سخن گفته و می داند که این تمرکز تنها در مدت زمان خاصی عملی خواهد شد. از این رو، چه روی صحنه مسابقه و چه در باشگاه او کنترل عضلات خود را از دست نخواهد داد.
کشش
کای بعد از تمرین ساق به دنبال جای خالی در باشگاه برای کشیدن عضلات ران خود می باشد، برای

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید