هر روز!
هر روز!

ساخت تابلوهای کلاژ، مرد چوپان ( تابلوهای کلاژ) در این

ساخت تابلوهای کلاژ، مرد چوپان ( تابلوهای کلاژ) در این

ساخت تابلوهای کلاژ، مرد چوپان ( تابلوهای کلاژ)
در این بخش از سایت آموزش ساخت تابلو کلاژ را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 
به نقل از : کلاژ یکی از جذاب ترین فعالیت های کودکانه است که بین کودکان طرفداران زیادی دارد . کلاژ یا تکه چسبانی موجب بروز خلاقیت کودکان شده و پنجره ای به روی کشف های جدید در این دنیای بزرگ به روی کودکان می گشاید . در کلاژ کودکان تکه های مختلف اشیا بی خطر مثل کاغذ ، پارچه ، دکمه ، پنبه و … را روی یک فضای زمینه می چسبانند . در اکثر مواقع کلاژها حالت برجسته دارند . در این پست شما با یک نمونه ساده از کلاژ و تکه چسبانی آشنا می شوید که ظاهر بسیار زیبایی دارد .
آموزش  ساخت تابلو کلاژ
● وسایل مورد نیاز
2- جوراب نایلون رنگ پا
3- پارچه رنگی به رنگ های دلخواه و پارچه زری یا دیسکو
4- یک تکه چوب به اندازه 15 سانتی متر
5- رنگ گواش (مشکی، قهوه ای، قرمز و رنگ دست و صورت)
6- قلم مو (شماره 1 و 2)
7- ماژیک مشکی و قرمز
8-  روژ گونه
 9- حصیر نازک بافت به ابعاد 46×14
10- چسب چوب یا چسب مایع یا چسب حرارتی
11- نخ و سوزن
12- قیچی برای بریدن مقوا – اره مویی برای تخته سه لایی
13- کاغذ کپی
14- آویز مخصوص تابلو
●طرز تهیه
: مقوا یا تخته سه لایی را طبق الگوهای ارائه شده می بریم و صورت را با جوراب نایلون می دوزیم. پارچه های انتخاب شده جهت شلوار، گِتر، کت و بلوز را به دور مقوا می دوزیم یا می چسبانیم. دست ها، با رنگ دست و صورت، رنگ آمیزی می شوند و محدوده انگشت ها نیز سایه می خورند. در این مدل نیز، از پایین شروع به چسباندن می کنیم.
- حصیر نازک بافت را آماده می کنیم و از قسمت گِتر می چسبانیم. قبل از چسباندن دو طرف کت، پارچه دیسکو را، به صورت کمر یا شال مرد چوپان، بین شلوار و بلوز قرار می دهیم، سپس دو طرف کت و آستین را می چسبانیم. قبل از سر و آستین سمت چپ ، ابتدا چوبی به اندازه 15 سانتی متر چسبانده و سپس سر، کلاه، آستین و بقیه مدل را می چسبانیم. برای کلاه اگر از پارچه های نمدی استفاده شود،  زیباتر خواهد بود.
در انتها، صورت و محدوده مو را نقاشی می کنیم، کفش ها را با رنگ قهوه ای و بندها را با رنگ قرمز می کشیم در بالای سر مدل می توان شاخه ای خشک به رنگ قهوه ای نقاشی کرد.
 ساخت تابلو کلاژ 
توجه: گِتر (Gaiter ;) جوراب های پشمی بلندی است تا زیر زانو، که معمولاً کوهنوردان یا چوپان ها می پوشند.تألیف و ساخت تابلوها: سهیلا سرخانی تبریزی
 گردآوری: بخش خانه داری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید