هر روز!
هر روز!

شربت سکنجبین شربتی برای گرم مزاجان : شربت سکنجبین شربتی برای گرم

شربت سکنجبین شربتی برای گرم مزاجان : شربت سکنجبین شربتی برای گرم

شربت سکنجبین شربتی برای گرم مزاجان
: شربت سکنجبین شربتی برای گرم مزاجان
به نقل از تسنیم, یوسف اصغری محقق و مدرس طب سنتی اظهار کرد: یکی از بهترین شربت های مناسب برای افراد گرم مزاج شربت سرکنگبین نعنایی(سکنجبین) یا در اصطلاح حکما سرکنگبین منعنع است.به گزارش : افراد می توانند سرکنگبین نعنایی را با مقداری سرکه انگور طبیعی یا سرکه سیب یا سرکه خرما طبیعی آن را تهیه کنند.
شربت سرکنگبین نعنایی(سکنجبین) علاوه بر خنک کردن کبد, قلب و رفع تشنگی اندام ها، به سادگی سموم بدن را از طریق کلیه ها دفع می کند.


نحوه درست کردن شربت سرکنگبین نعنایی یا سکنجبین: یک استکان سرکه طبیعی (انگور یا سیب یا خرما) را با دو استکان عرق نعنا مخلوط کرده با ۲ استکان شکر سفید یا عسل یا شیره انگور اضافه کرده و با شعله ملایم به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه حرارت داده شود و در حین جوشیدن کف روی آن را گرفته شود سپس آن را از روی شعله برداشته و در جای خنک نگهداری شود.


به گفته وی از سکنجبین می توان بر حسب تمایل هر بار ۳ تا ۵ قاشق از آن را با یک لیوان آب مخلوط کرده و به صورت خنک مصرف شود.
شربت آبلیمو طبیعی، شربت زرشک، شربت آلبالو، شربت نارنج، شربت شاتوت، شربت تمشک، شربت تمرهندی تازه، شربت سرکنگبین نعنایی نیز از شربت های دیگری است که برای افراد گرم مزاج بسیار مفید است و باعث رفع عطش در تابستان می شود.


نحوه درست کردن شربت های طبیعی اصغری بیان داشت: شربت های طبیعی را خیلی ساده می توان تهیه کرد, به این صورت که آب آن میوه را گرفته و مساوی با وزن آن شکر یا عسل اضافه می شود بعد با حرارت ملایم به مدت چند دقیقه حرارت داده می شود تا شربت مقداری قوام پیدا کند, سپس آن را در ظرف شیشه ای ریخته و در یخچال نگهداری کنند.


بر حسب تمایل می توان از شربت های طبیعی روزی چند مرتبه استفاده کرد و هر بار ۳ تا ۵ قاشق از این شربت ها را در مقداری آب مخلوط کرده و به صورت خنک مصرف می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید