بهترین زندگی
بهترین زندگی

گوشت شترمرغ برای زنان باردار، چه خواصی دارد؟ گوشت

گوشت شترمرغ برای زنان باردار، چه خواصی دارد؟
گوشت شترمرغ از منظر طب سنتی دارای مزاج گرم و خشک است و سرکه و روغن، به‌عنوان مُصلح‌های این گوشت شناخته می‌شوند.
گوشت شترمرغ، ویژگی‌های مختلفی دارد که از بین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: تحلیل‌برنده باد و برطرف‌کننده بلغم. گوشت شترمرغ هنوز نزد بسیاری از مردم شناخته شده نیست، اما بسیاری از افراد بهتر است که از این گوشت استفاده کنند. حتی خوردن آن برای بسیاری از بیماران ضروری به حساب می‌آید. درواقع، خوردن گوشت شترمرغ برای رفع فلج، لرزش و درد مفاصل و کمر مفید است. علاوه بر این، مصرف این گوشت به مقابله با بیماری‌های سرد رحم کمک می‌کند.
روغن پیه شترمرغ نیز فواید مختلفی دارد. درواقع، خوردن روغن پیه آن برای تکلم کودکان و رفع سردی بدن موثر است. حتی مالیدن آن به بدن و پاها باعث تسریع در حرکت اطفال می‌شود.
گوشت شترمرغ به‌عنوان یکی از گوشت‌های دیرهضم شناخته می‌شود که مصرف آن برای گرم‌مزاجان خوب نیست. البته مصرف آن همراه با مُصلحات اصلی (سرکه و روغن) می‌تواند هضم آن را راحت‌تر و عوارض آن را هم برطرف سازد.
آيا واقعا آهن بالاي گوشت قرمز باعث مي‌شود که فقط مصرف اين نوع از گوشت به خانم‌هاي باردار يا بچه‌ها توصيه شود؟ ببينيد، از نظر علمي محتواي آهن و روي گوشت قرمز بيشتر از گوشت سفيد است و اين موضوع باعث نمي‌شود که ما به خانم‌هاي باردار توصيه کنيم در دوران بارداري سهم گوشت خود را تنها از طريق مصرف گوشت قرمز برآورده كنند.
چون يک خانم باردار بايد نياز روزانه بدن خود به آهن را از طريق تمام گروه‌هاي غذايي به دست آورد و اينکه اطرافيان خانم‌هاي باردار بخواهند در تمام 9 ماه بارداري مدام به او گوشت قرمز، جگر و پاچه و مغز بخورانند تنها اتفاقي که براي اين افراد مي‌افتد اين است که پس از 9 ماه دچار 25 تا 30 کيلوگرم اضافه وزن مي‌شوند و اتفاق خاص ديگري برايشان پيش نخواهد آمد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید