هر روز!
هر روز!

چاقی، استرس، ناباروری چاقی، استرس، ناباروری : چاقی، استرس،

چاقی، استرس، ناباروری 
 چاقی، استرس، ناباروری : چاقی، استرس،

چاقی، استرس، ناباروری
چاقی، استرس، ناباروری : چاقی، استرس، ناباروری
: چاقی، استرس، ناباروری
: «مدتی است قصد بارداری دارم اما موفق نشده ام. خیلی اضافه وزن ندارم اما چاقی ام از نوع شکمی است. به گفته پزشک، علت بی نظمی عادت ماهیانه و ناباروری ام چربی های دور شکم است و برای درمان باید ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنم... چند بار برای کاهش وزن اقدام کرده ام اما نتوانسته ام وزنم را حفظ کنم و دوباره به وزن قبلی برگشته ام.»
به گزارش : : اینها بخشی از صحبت های مریم زارع، خانم ۲۶ ساله ساکن شهرستان گرگان است که ۱۵۸ سانتی متر قد و ۶۲ کیلوگرم وزن دارد و برای درمان ناباروری باید وزن کم کند. گفت وگوی ما را با او و توصیه های کارشناسان را به ایشان در ادامه بخوانید.
خانم زارع که از چاقی شکمی رنج می برد، می گوید:
اضافه وزنم تقصیر فست فود است
وزن شما خیلی بالا نیست. چرا می خواهید وزن کم کنید؟
مشکل من چاقی شکمی است. ۳ سال از ازدواجم می گذرد و یک سال و نیم است قصد بارداری دارم اما نتوانستم باردار شوم. به پزشک متخصص زنان مراجعه کردم و دارو مصرف کردم اما تاثیری نداشت. پزشک می گوید علت بی نظمی عادت ماهیانه و باردار نشدنم چاقی شکمی است و اگر ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنم، این مشکل برطرف می شود اما متاسفانه نتوانستم رژیم بگیرم.
از کی دچار چاقی شکمی شدید؟
حدود ۷ سال قبل، زمانی که دانشجو بودم چاق شدم. فکر می کنم مهم ترین دلیل چاقی ام خوردن زیاد فست فود در آن دوران بود.
تا به حال وزن کم کرده اید؟
وزن کم می کنم اما دوباره خیلی سریع به وزن قبلی برمی گردم. وزنم خیلی سریع بالا و پایین می رود. چند بار وزنم کم و زیاد شده است مثلا ۸ ماه قبل ۶۶ کیلوگرم بودم که خودم رژیم گرفتم و وزن کم کردم اما الان دوباره کم کم به وزنم اضافه می شود.
چرا؟
سعی می کنم خورد و خوراکم را کنترل کنم اما اگر غذا و به خصوص شیرینی در دسترسم باشد نمی توانم جلوی خودم را بگیرم.
ورزش می کنید؟
نه، متاسفانه اصلا ورزش نمی کنم.
بیشترین وزنی که داشتید چقدر بوده است؟
۶۶ کیلوگرم.
مشکل و بیماری خاصی ندارید؟
۲ سال قبل به دلیل اضطراب شدید و افسردگی به روان پزشک مراجعه کردم. ۶ ماه دارو مصرف کردم. نتایج آزمایش های هورمونی?ام هم نشان داد پرولاکتین خونم بالاست. مشکل اصلی من این است که نمی توانم رژیم بگیرم و چاقی شکمی ام را از بین ببرم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید