هر روز!
هر روز!

لزوم تغییر برنامه غذایی برای تغذیه ناسالم : لزوم تغییر

لزوم تغییر برنامه غذایی برای تغذیه ناسالم : لزوم تغییر

لزوم تغییر برنامه غذایی برای تغذیه ناسالم
: لزوم تغییر برنامه غذایی برای تغذیه ناسالم
برنامه غذایی برای وقتی که تغذیه ناسالم است باید سریعا عوض شود تا بیشتر ازین آسیب نبینیم. افراد از برنامه غذایی ناسالم ضررهای زیادی می بینند. ما تصور می کنیم که تغذیه مان خیلی بهتر از گذشتگان است؛ اما واقعیت این است که اجداد ما دقت بیشتری روی تغذیه سالم و ناسالم داشتند.
 
به گزارش : فاقد شک می دانید که تغذیه چه نقش مهمی در سلامتی بدن دارد. گاهی بدن ما علائمی بروز می دهد که نشانگر نیاز آن به تغییر سبک و برنامه غذایی است. در این صورت است که شما باید تغییراتی در برنامه غذایی تان ایجاد کرده و به فکر جذب مواد مغذی دیگری نیز باشید. در ادامه علائمی که به شما هشدار می دهند تغذیه تان مناسب حال و روزتان نیست را عنوان می کنیم.

محققان به این نتیجه رسیده اند که نوع تغذیه، تاثیر خود را به طور مستقیم روی پوست می گذارد. در واقع زمانی که پوست شما شاداب و دلپذیر می شود نشان می دهد که تغذیه خوب و سالمی دارید؛ اما زمانی که پوست، کدر و بی طراوت می شود نشانگر این است که بدن تان نیاز به تغییرات غذایی دارد.
 
در واقع پوست شما آینه سلامتی تان است. وجود جوش، جوش های سرسیاه، نقاط خشک، چرب، قرمز و یا بروز علائم پیری زودهنگام و غیره نشان از کمبود ویتامین و مواد مغذیدارد. اگر احساس می کنید پوستتان شادابی و طراوت قبل را ندارد زمان آن رسیده در برنامه غذایی تان تغییراتی ایجاد کنید.
 
اگر به اندازه کافی می خوابید اما باز احساس خستگی دارید امکان دارد به خاطر دو دلیل عمده باشد: اول اینکه بدنتان دهیدراته شده است. یعنی به میزان کافی آب نمی خورید. اگر آب خالی را دوست ندارید می توانید به آن کمی آب لیموترش، چند برش خیار، گریپ فروت یا آب پرتقال اضافه کنید.
 
دوم اینکه شما مواد غذایی تصفیه شده و آماده زیادی مصرف می کنید. به عقیده محققان دانشگاه کالیفرنیا، افتادن قندخون می تواند عاملی برای بروز احساس خستگی باشد. توجه داشته باشید که تغذیه سرشار از چربی و فست فودها باعث افول متابولیسم و کاهش قدرت ذهنی می شود.
 
اگر مدام به دکتر مراجعه می کنید لازم است که در برنامه غذایی تان تغییراتی ایجاد کنید. به عقیده محققان دانشگاه کورنل، تغذیه روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مستقیم دارد. مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و شما را از گزند بیماری ها دور می کند.
 
محققان مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد توصیه می کنند که برای داشتن سیستم ایمنی باید سبک زندگی سالمی داشت. در واقع لازم است برنامه غذایی تان را سرشار از میوه و سبزیجات و غلات کامل کرده و در عوض مصرف چربی های اشباع شده را محدود کنید.
 
فاقد شک چندان خوش آیند نیست که برای بررسی وضعیت سلامت تان شروع به بررسی مدفوع بکنید اما همین کار نشان می دهد که اوضاع تغذیه تان در چه حال است. محققان کلینیک Cleveland مشاهده کرده اند که شکل، بو، اندازه، رنگ و بافت مدفوع نشان دهنده وضعیت سلامتی افراد است.
 
محققان دانشگاه یل معتقدند اگر مدفوع نازک، چرب، زرد و شل باشد به این معنی است که تغذیه سرشار از مواد غذایی چرب و فست فود است. اما اگر مدفوع سفت، خشک و بریده بریده باشد به معنی کمبود فیبرهای محلول در برنامه غذایی است.
 
به عقیده محققان موها نیز مانند پوست نشان دهنده وضعیت سلامت درونی هستند. اگر برنامه غذایی تان دچار کمبودهایی باشد تاثیر آن روی وضعیت موهایتان نیز نمایان خواهد شد. به عنوان مثال اگر موهایتان شکننده و خشک شده است و در حال ریزش است به احتمال زیاد دچار کمبود اسید فولیک یا ویتامین B۱۲ شده است. کم خونی فقر آهن نیز در ۱۰ درصمحققان به این نتیجه رسیده اند که نوع تغذیه،
 
تاثیر خود را به طور مستقیم روی پوست می گذارد. در واقع زمانی که پوست شما شاداب و دلپذیر می شود نشان می دهد که تغذیه خوب و سالمی دارید؛ اما زمانی که پوست، کدر و بی طراوت می شود نشانگر این است که بدن تان نیاز به تغییرات غذایی دارد. در واقع پوست شما آینه سلامتی تان است.
 
وجود جوش، جوش های سرسیاه، نقاط خشک، چرب، قرمز و یا بروز علائم پیری زودهنگام و غیره نشان از کمبود ویتامین و مواد مغذیدارد. اگر احساس می کنید پوستتان شادابی و طراوت قبل را ندارد زمان آن رسیده در برنامه غذایی تان تغییراتی ایجاد کنید.
 
اگر به اندازه کافی می خوابید اما باز احساس خستگی دارید امکان دارد به خاطر دو دلیل عمده باشد: اول اینکه بدنتان دهیدراته شده است. یعنی به میزان کافی آب نمی خورید. اگر آب خالی را دوست ندارید می توانید به آن کمی آب لیموترش، چند برش خیار، گریپ فروت یا آب پرتقال اضافه کنید. دوم اینکه شما مواد غذایی تصفیه شده و آماده زیادی مصرف می کنید. به عقیده محققان دانشگاه کالیفرنیا،
 
افتادن قندخون می تواند عاملی برای بروز احساس خستگی باشد. توجه داشته باشید که تغذیه سرشار از چربی و فست فودها باعث افول متابولیسم و کاهش قدرت ذهنی می شود.

اگر مدام به دکتر مراجعه می کنید لازم است که در برنامه غذایی تان تغییراتی ایجاد کنید. به عقیده محققان دانشگاه کورنل، تغذیه روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مستقیم دارد. مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود
 
و شما را از گزند بیماری ها دور می کند. محققان مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد توصیه می کنند که برای داشتن سیستم ایمنی باید سبک زندگی سالمی داشت. در واقع لازم است برنامه غذایی تان را سرشار از میوه و سبزیجات و غلات کامل کرده و در عوض مصرف چربی های اشباع شده را محدود کنید.
 
فاقد شک چندان خوش آیند نیست که برای بررسی وضعیت سل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید