مسیر سبز
مسیر سبز

دنیا منتظر تماشای مایکل جردن تماشا: قرار بود مایکل

دنیا منتظر تماشای مایکل جردن 
 تماشا: قرار بود مایکل

دنیا منتظر تماشای مایکل جردن
تماشا: قرار بود مایکل جردن در پنجاهمین سال زندگی اش با پیراهن شارلوت بابکتس به مصاف شیکاگو بولز برود. این بازی بامداد فردا برگزار می شود

بعد از گذشته چند هفته از تولد 50 سالگی مایکل جردن، او کم کم خودش را برای بازگشت به NBA و انجام یک بازی در فصل جاری آماده می کند. بعد از اینکه دو فصل پیش شایعه بازگشت او تکذیب شد، چند هفته پیش برخی منابع اسپانیایی گزارش دادند که مالک باشگجاه شارلوت بابکتس خودش را آماده می کند تا قبل از پایان فصل عادی یک بازی برای تیمش به میدان برود، آن هم مقابل شیکاگو بولز.

تیم گراور بدنساز اختصاصی مایکل جردن که در زمان حضور او در NBA شرایط فیزیکی او را زیر نظر داشت و در زمان بازگشت مجددش در سال 2003 (در 40 سالگی) کمک کرد او بتواند آمادگی اش را حفظ کند، می گوید هر زمان که جردن بخواهد دوباره به او کمک می کند: «من همیشه آماده ام، هر زمان که او با من تماس بگیرد آماده ام کمک کنم تا برای بازگشت دوباره به مسابقات آماده شود.»

به گزارش «یاهو اسپرت» او پنجاه صفحه اطلاعات مختلف از شرایط جردن و تحقیقاتی که درباره میزان آمادگی او انجام داده در خانه اش در حومه شیکاگو دارد. او تحقیقاتی درباره جدیدترین شیوه های نوسازی فیبرهای عضلانی و مقابله با پیری انجام داده که نتیجه این تحقیقات می تواند کمک زیادی به آماده سازی اسطوره بسکتبال دنیا داشته باشد: «او هنوز هم بهترین بازیکن تیمش است.»ویدئوها و تصاویری که هر چند وقت یک بار از تمرینات این تیم منتشر می شود صحبت های گراور را تایید می کند. جردن در بازگشتش در سال 2003 و در دو فصلی که برای ویزاردز بازی کرد، در هر بازی میانگین بیش از 20 امتیاز به دست آورد. گراور معتقد است او همچنان می تواند پرش های حیرت انگیزش در دهه 90 را تکرار کند: «سطح توانایی های او از هر کس دیگری بالاتر است و به طرز باورنکردنی می داند باید چه کاری انجام دهد. من کاملا باور دارم که او می توانددر پنجاه سالگی بازی کند.»

گراور در عین حال تاکید می کند که بالا رفتن سن جردن باعث شده او برخی قابلیت های فیزیکی اش را از دست بدهد: «البته که گذشت زمان باعث شده برخی قابلیت های فیزیولوژیکی او کمتر شود. او مدت هاست مسابقه نداده و این می تواند روی شرایطش موثر باشد. هر چند من هنوز فکر می کنم او با همه این شرایط از خیلی بازیکن های حال حاضر بهتر است.»

شایعات تایید نشده می گویند جردن بازی بامداد فردای تیمش مقابل شیکاگوبولز را انتخاب کرده است. هیچکدام از منابع رسمی این شایعه را تایید نمی کنند اما هواداران بسکتبال آرزو می کنند این مسابقه را تماشا کنند. شنیده می شود جردن در تمرینات تیمش حضول فعال تری دارد.

 هر چند زمان نقل و انتقالات پنجشنبه شب به پایان رسیده اما تیم ها برای اضافه کردن یک بازیکن آزاد به لیست شان محدودیتی ندارند و در صورتی که شرایط و قوانین مربوط به بازیکن آزاد رعایت شود و تیم های دیگر اعتراض قانونی به ورود یک بازیکن به لیست یک تیم نداشته باشند، این بازیکن می تواند برای تیم جدیدش بازی کند.

در حالی که هیچ خبر رسمی درباره بازی کردن در این بازی وجود ندارد اما هواداران بسکتبال در سراسر دنیا و بیشتر رسانه های معتبر با استناد به بخشی از حرف های او در مراسمی که به مناسبت ثبت نامش در تالار مشاهیر NBA در سال 2009 برگزار شد، امیدوارند یک بار دیگر جادوی بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال را در NBA تماشا کنند. جردن در آن مراسم گفت: «شاید یک روز شما من را دوباره در حال بازی کردن ببینید، آن هم در سن 50 سالگی».

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید