مسیر سبز
مسیر سبز

حمید عسکری، آمریکا و سالن اسکار روزنامه تماشا: حمید

حمید عسکری، آمریکا و سالن اسکار 
 روزنامه تماشا: حمید

حمید عسکری، آمریکا و سالن اسکار
روزنامه تماشا: حمید عسکری این روزها در آمریکا به سر می برد. خودش را برای اولین تور کنسرت خود در این کشور آماده می کند. این اولین بار است که حمید برای اجرای ترانه هایش به آمریکاس فر می کند و تقریبا در اکثر شهرهای بزرگ آمریکا روی صحنه خواهد رفت.

این اولین بار است که خبر تور آمریکایی حمید عسگری رسانه ای می شود و او این خبر را از طریق مصاحبه با تماشا به مخاطبانش اعلام می کند. این شما و این گفت و گوی جالب حمید عسکری که ساعت یک بامداد به وقت لس آنجلس انجام شد.تو الان آمریکا هستی و خودت را برای تور کنسرت هایت در این کشور آماده می کنی، چرا اینقدر بی سر و صدا؟

- الان که داریم با هم صحبت می کنیم چیزی حدود بیست روز تا اولین کنسرتمان در این کشور باقی مانده است و به دلیل اینکه هنوز با اولین اجرا فاصله داریم، هنوز تبلیغاتی در این زمینه نداشته ایم و ترجیح دادیم در سکوت خبری مقدمات کار را پیگیری کنیم. من زودتر به آمریکا آمده ام تا مقدمات کار و همچنین تمرینات ارکستر را پیگیری کنم تا به آمادگی بیشتری دست پیدا کنم و بلیت فروشی آغاز شده و کارها در حال انجام است.

اولین اجرایت در کدام شهر است؟

- اولین اجرای ما در شهر لس آنجلس خواهد بود. شاید جالب باشد بدانی که ما برای این اجرا، در سالن کداک تئاتر که یکی از سالن های بزرگ هالیوود است و هر سال مراسم اسکار در آن برگزار می شود، روی صحنه خواهیم رفت.

گنجایش سالن چقدر است؟

- 5 هزار نفر.

با توجه به اینکه اولین باری هست که در آمریکا روی صحنه خواهی رفت، با بچه هایی که پیش از تو در این کشور کنسرت داشتند، صحبت و مشورت داشته ای؟

- بله، در این مورد با بنیامین بهادری عزیز صحبت کرده ام. یکسری صحبت هایی راجع به شرایط اجرا و حال و هوای سالن با هم داشتیم که باعث شد با حس خوبی به اینجا سفر کنم.

این حس خوب الان که آنجا هستی هم تداوم دارد؟

- بله، خوشبختانه در این 10 روزی که اینجا هستم، می بینم که جامعه ایرانی لس آنجلس مشتاقانه منتظر کنسرت هستن. همه چیز برای خاطره انگیزه شدن این کنسرت آماده است و امیدوارم بتوانیم شب خوبی را در کنار هموطنانمان سپری کنیم.

در این تور نیما وارسته و بقیه اعضای ارکستر هم همراهت هستند؟

- نیما وارسته و محمد مجرلو دو تن از اعضای ارکستر هستند که د رتور آمریکا همراه ما هستند بقیه نوازندگان هم از کشور آمریکا هستند.آمریکایی یا ایرانیان مقیم آمریکا؟

- هم نوازنده آمریکایی داریم و هم نوازنده ایرانی مقیم آمریکا.

هماهنگ شدن با ارکستر جدید سخت نیست؟

- به هر حال نت های ما آماده است و فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشیم. البته بعضی از نوازنده ها با موسیقی ایرانی آشنایی کمتری دارند که فکر می کنماین مشکل هم در این چند روز باقی مانده و با تمرین حل خواهد شد.

در این 10 روزی که در لس آنجلس بودی، نگاه ایرانیان سالن آنجا را نسبت به موسیقی داخلی چطور دیدی؟

- قبل از اینکه به اینجا بیایم کم و بیش اطلاع داشتم که ایرانیان مقیم خارج از کشور ذهنیت خوب و مثبتی نسبت به خوانندگان فعال در بازار داخل ایران دارند، اما الان با چیزی فراتر از تصورات قبلی ام روبرو هستم. باورت نمی شود که ایرانیان اینجا چقدر مشتاق کنسرت بچه های داخلی هستند و چقدر ما را حمایت می کنند. واقعا در این چند روزه روحیه خوبی از طریق واکنش های مردم به من تزریق شده است.

پس در کوچه و خیابان که می روی تو را می شناسند...

- بله، همانطورکه گفتم مردم اینجا خیلی به خوانندگانی که در ایران فعالیت می کنند علاقه دارند و کارهایشان را پیگیری می کنند. شاید باورکردنش سخت باشد اما اینجا در رستوران های ایرانی و ماشین هایشان، در اغلب موارد آهنگ های مجاز داخلی شنیده می شود و این موضوع خوشحال کننده ای است.تا الان آهنگ کدام خواننده ها را از داخل ماشین ها یا در رستوران ها شنیده ای ؟

- تقریبا آهنگ اکثر بچه های مطرح داخلی را اینجا شنیده ام. این واقعا احساس خوبی است که می بینی مردم کار بچه های داخل را دوست دارند و به آن اهمیت می دهند.

راستی چرا اینقدر طول کشید تا به تور کنسرت های آمریکا برسی؟

- حدود دو سال پیش بود که قرارداد این تور به امضا رسید اما به هر حال چون پروژه بزرگ است و فراهم شدن همه جوانب کار یک مقدار زمانبر است یک مقدار این موضوع به تعویق افتاد و امروز شرایط فراهم شد تا در خدمت ایرانیان مقیم آمریکا باشیم.البته یکی دیگر از مسائلی که باعث شد این تور یک مقدار عقب بیفتد، این بود که ما دنبال این بودیم که در یک تاریخ مناسب این کنسرت ها برگزار شود که در نهایت آقای کوروش صالحی (تهیه کننده کنسرت) این تاریخ را مناسب دیدند.

جز لس آنجلس، در کدام شهرها کنسرت داری؟

- کنسرت های ما در هیستون، دالاس، فینیکس، سن خوزه، اورنج کانتری، واشنگتن، نیویورک و آتلانتا برگزار خواهد شد.

با این تفاسیر مدت زیادی از ایران دور خواهی بود، درسته؟

- بله فکر می کنم حدود دو ماه و نیم از ایران دور خواهم بود.

این مدت دوری از ایران و درگیری های مربوط به کنسرت باعث عقب افتادن کار آلبوم جدیدت نمی شود؟

- نه، خوشبختانه بچه ها در ایران مشغول کارهای آلبوم هستند و من هم از اینجا از طریق اینترنت و تلفن با دوستان در ارتباطم و کارها بهس رعت و مثل گذشته انجام می شود.

و از کنسرت های داخل ایران چه خبر؟

- من قبل از اینکه به آمریکا سفر کنم، کنسرت های زیادی در داخل ایران داشتم. الان هم همانطور که گفتم حدود دو ماه ونیم ایران نیستم و فکر می کنم بعد از ایام انتخابات ریاست جمهوری دوباره در ایران کنسرت خواهم داشت. <

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید