هر روز!
هر روز!

اصول تزریق :  اصول تزریق اصول تزریق : اصول

اصول تزریق 
 :  اصول تزریق 
 اصول تزریق : اصول

اصول تزریق
:  اصول تزریق
اصول تزریق : اصول تزریق
: اصول تزریق
همه محلول های استروئیدی آنابولیکی / آندروژنی به این منظور طراحی شده اند که در عمق عضلات تزریق شوند بهترین و متداول ترین مناطق تزریق عبارتند از: ۱۴ بخش فوقانی و خارجی عضله سرینی (باسن) و بخش خارجی ناحیه میانی تا فوقانی ران
به گزارش : در این ناحیه عضلات کافی وجود دارد و در نتیجه می توان محلول استروئیدی را در عمق (سوزن بین ۲٫۵ تا ۳٫۷۵ سانتی متر فرو می رود) بافت ماهیچه ای تزریق کرد تا در همان جا ته نشین شود گاهی اوقات این محلول ها داخل عضلات کوچک تری مثل دلتوئید دو سر بازویی یا سه سر بازویی تزریق می شوند . اگر چه باید راجع به محل تزریق محلول استروئیدی تصمیم بگیرید اما محل تزریق اهمیت چندانی ندارد.
اگر بخواهید تزریق زیادی انجام دهید بهتر است ابتدا عضلات سرینی و ران را برای تزریق انتخاب کنید عضله سرینی و ران به اندازه کافی بزرگ هستند و بنابراین تزریق ۳ میلی لیتری در آنها اصلا سوزش آور و تحریک کننده نیست زمانی که شانه و سایر عضلات کوچک را برای تزریق محلول استروئیدی انتخاب می کنید بهتر است توجه کنید تزریق از ۱ تا ۱٫۵  میلی لیتر بیشتر نشود زیرا در غیر این صورت با ناراحتی مواجه می شوید اگر تزریق بیش از این مقدار شود با درد شدید و تورم این عضلات مواجه می شوید زمانی که سوزن را در بخش فوقانی و خارجی عضله سرینی فرو می کنید این ناحیه کمترین حساسیت را در برابر درد نشان می دهد .
بنابراین تزریق در عضله سرینی به راحتی و بدون دردسر صورت می گیرد ضخامت عضله و مقدار خونی که در آن جریان دارد نیز روی ترشح استروئید اثر می گذارد . از نظر تکنیکی باید اشاره کنیم زمانی که محلول استروئیدی در عضله شانه تزریق می شود سریع تر از سایر عضلات در بدن آزاد می شود البته طی دوره استروئید درمانی انتخاب محل تزریق اصلا برای ورزشکار مهم نیست.
اندازه سرنگ و سوزن
منظور از شماره سوزن اندازه قطر آن است هر چقدر عدد بکار رفته در مورد سوزن بزرگ تر باشد مسلما سوزن نازک تر و ظریف تر خواهد .
این عدد به گنجایش و اندازه سرنگ ارتباط ندارد در بسیاری موارد سوزن و سرنگ به صورت جداگانه فروخته می شوند نوع سوزنی که جهت تزریق استروئید ها بکار می رود به نوع و غلظت محلول تزریق (آب یا روغن) و همچنین محل تزریق بستگی دارد . سوزن ها از شماره ۲۲-۲۱ شروع شده و به سوزن های ظریف ۲۸-۲۷ ختم می شوند .
سوزن ۲۲-۲۱ جهت تزریق محلول روغنی در عمق عضلات بکار می رود و سوزن ۲۸-۲۷ نیز سوزن ظریفی است که مخصوص تزریق انسولین می باشد در اینجا به اندازه سوزن و سرنگ و مصرف آن در ارتباط با تزریق استروئید های آنابولیکی / آندروژنی اشاره می کنیم:
سرنگ ۳ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۲ – به طول ۱٫۵ اینچ
سرنگ ۳ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۳ به طول ۱ اینچ
موارد بالا اندازه سوزن های استانداری است که جهت تزریق ترکیبات روغنی در عضله سرینی یا ران بکار می رود در این صورت لازم است حجم تزریق به ۳ میلی لیتر برسد و از اسن حد بیشتر نشود همانطور که می دانید ترکیبات محلول در آب حاوی استروئیدی هستند که به شکل ذرات بزرگ ظاهر می شود بنابارین سوزن ۲۳-۲۲ جهت تزریق این نوع محلول نیز بکار می رود اگر سوزنی که جهت تزریق وینسترول و بعضی سوسپانسون های دامی تستوسترون(محصول کشور استرالیا) بکار می برید کوچکتر از این رقم باشد محلول تزریقی بلافاله فشرده شده و از سوزن خارج نمی شود یکی از مشکلاتی که مصرف سوزن بزرگ ایجاد می کند این است که تزریق های مکرر را با دشواری مواجه می سازد و شخص در تزریق های بعدی احساس ناراحتی می کند .
سرنگ ۳ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۵ – به طول ۵٫۸ اینچ
این سوزن که اغلب تحت عنوان سوزن ویتامینی شناخته می شود جهت تزریق محلول روغنی در ران یا عضله دلتوئید بکار می رود اگر بخواهید ترکیبات محلول در آب را در همین نقاط تزریق کنید می توانید از همین سوزن شماره ۲۵ استفاده کنید اما جهت تزریق محلول های استروئیدی که دارای ذرات کوچکی هستند مثلا استانازولیک (Stanazolic)   سوسپانسیون تستوسوس (Testosus suspension)  و وینسترول محصول شرکت زامبون اسپانیا
از سوزن ظریف مثل سوزن تزریق انسولین استفاده کنید تا عمل تزریق راحت تر صورت گیرد.
سرنگ ۱ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۷ , به طول ۰٫۵ اینچ
سرنگ ۱ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۸  ,به طول ۰٫۵ اینچ
سرنگ ۱ میلی لیتری – سوزن شماره ۲۹  ,به طول ۰٫۵ اینچ
موارد بالا سوزن های استاندارد تزریق انسولین است که ورزشکاران جهت تزریق استروئید های محلول در آب HCG   انسولین و هورمون رشد در عضلات کوچک تری مثل دلتوئید دو سر و سه سر بازویی از آنها استفاده می کنند اگر بخواهید انسولین و هورمون رشد را زیر پوستتان تزریق کنید فقط از سوزن های فوق استفاده کنید تا حین تزریق احساس ناراحتی نکنید . اگر بخواهید ترکیبات روغنی را در عضله دلتوئید تزریق کنید و امکان دسترسی به سوزن کلفت وجود نداشته باشد می توانید از سوزن مخصوص تزریق انسولین برای نیل به این منظور بهره بگیرید اگر به قوانین تزریق توجه کنید عمل تزریق به راحتی صورت می گیرد و در نتیجه هیچ خطری شما را تهدید نمی کند .
قوانین تزریق
۱- دست ها را کاملا شسته و با استفاده از پنبه آغشته به الکل محل تزریق را ضد عفونی کنید
۲- در صورتی که از شیشه مولتی دوز (چند بار مصرف) استفاده می کنید  سر شیشه را با پنبه آغشته به الکل تمیز کنید.
۳- بسته بندی سرنگ را باز کرده و به همان اندازه ای که قرار است محلول را داخل سرنگ بکشید هوا در آن پر کنید سپس هوا را داخل شیشه تزریق کنید . این عمل باعث می شود فشار داخلی و خارجی کاملا متعادل شوند و در نتیجه دفعه بعد که قرار است تزریق صورت گیرد محلول به آسانی از شیشه خارج می شود .
۴- محلول را داخل سرنگ کشیده و سوزن را از شیشه تزریق جدا کنید.
۵- سرنگ را طوری

مشاهده همه ی 1 نظر