مسیر سبز
مسیر سبز

حامد بهداد: شاید توهم بازیگر خوب دارم! حامد بهداد

حامد بهداد: شاید توهم بازیگر خوب دارم! 
 حامد بهداد

حامد بهداد: شاید توهم بازیگر خوب دارم!
حامد بهداد با اشاره به اینکه منتقدان همیشه نقدهایی را به نوع بازی من انجام دادند گفت :معتقدم که بازیگر خوش‌شانسی نبودم اما شاید توهم خودم این باشد که بازیگر خوبی هستم.

نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «سعادت‌آباد» با حضور مازیار میری کارگردان، همایون اسعدیان تهیه‌کننده، امیر عربی نویسنده، لیلا حاتمی و حامد بهداد بازیگر و رامتین شهبازی منتقد در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

 حامد بهداد در بخشی از نشست درباره پذیرش بازی در این فیلم گفت: یکی از دلایل بازی در این فیلم دوستی با مازیار میری و  خانم حاتمی است به همین دلیل پس از جلسات بررسی فیلم‌نامه احساس کردم که از بازی در این پروژه خوشم می‌آید و پس از آن تفسیر فیلم نامه را برای خودم آغاز کردم .

وی خاطر نشان کرد : ما به این شغل ورود کردیم که نگاه تحلیل گرایانه ای به فیلم نامه داشته باشیم ، من در حال حاضر در حرفه‌ای فعالیت می‌کنم که باید تفسیر و تحلیل زندگی را در خود مرور کنم .ملاحظات فرهنگی من در سعادت آباد دیده می شود

حامد بهداد در ادامه سخنان خود گفت: معتقدم که بازیگر خوش‌شانسی نبودم اما شاید توهم خودم این باشد که بازیگر خوبی هستم. سعادت‌آباد یکی از فیلم‌های خوبی است که من تا به حال در آن بازی کردم و ملاحظات فرهنگی من در این فیلم به خوبی دیده می‌شود.

بهداد در ادامه درباره تفاوت اجرای خود در فلیم‌های متفاوت گفت: در این فیلم برای خود یک تفاوت اجرایی قائل هستم و سعی کردم که برای بازی خود شیوه دیگری را در نظر بگیرم. اما اگر شیوه‌ای را انتخاب کردم سعی می‌کنم برای اجرا وفادار به فیلم‌نامه باشم به نظر من یکی از اتفاقاتی که سعادت آباد را موفق نشان داده است به خاطر این است که فضای لودگی که در جامعه ما دیده می شود به خوبی به تصویر کشیده است .

برای بازی در سعادت آباد با مازیار میری لابی و تبانی کردم

بهداد در ادامه درباره استفاده زیاد از حس در بازی‌‌های خود گفت: گمان می‌کنم که اشتباه به خطا نرفتم و قبول دارم که در این سالها این نقد به بازی من وارد است. اما فکر می‌کنم که این مطلب به نوع اجرای من تبدیل شده است ،در سعادت آباد باید نقشی را ایفا می کردم که فساد اخلاقی که در شخصیت است را نشان می‌دادم .

وی در ادامه افزود: از طرفی گمان می‌کنم که صحت بازی‌ام و تکنیک اجرای آن را در ابتدا از کارگردانان می‌گیرم و مازیار میری نیز با توجه به اینکه دوست من است باید خودش را از این مطلب جدا می‌کرد و در نقش کارگردان ظاهر می‌شد و مطمئنم که اگر مشکلی می‌دید حتماً به من تذکر می‌داد.

بهداد تاکید کرد : یکی از خصوصیات فیلم سعادت آباد این است که این فیلم هنرمندانه ساخته نشده و جامعه را به صورت عریان و واقعی نشان داده است ،فسادی که تا خرخره جامعه را در خود گرفته است البته فیلم گوشه های طنزی دارد اما دردناکترین اتفاقات را که من را نیز اذیت می کند نشان می دهد .  

در زندگی درونی ام اشتباهاتی می‌بینم

بازیگر فیلم سعادت‌آباد درباره شبیه بودن خود به این نقش گفت: هر فردی چندین نقش و چندین حالت دارد و من زمانی که مستقل از تمام آدم‌های دور و اطرافم می‌شوم و مجبور می‌شوم که خود را تنها تفسیر کنم متوجه می‌شوم که در طول زندگی من معایب و محاسنی وجود دارد که برای معایب باید خود را بازخواست کنم. اما پس از مدتی به این نتیجه می‌رسم که خیلی از کارهای من اشتباه بوده که آن زمان گناه خود را بر سر جامعه می‌انداختم. اما یکی از نکات مثبت من این است که سعی کرده‌ام نقاط منفی زندگی خود را به مثبت تبدیل کنم و این کار را صادقانه انجام داده‌ام.

منبع: پانا باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید