هر روز!
هر روز!

لزوم آموزش جنسی در دوران نامزدی لزوم آموزش جنسی در

لزوم آموزش جنسی در دوران نامزدی 
 لزوم آموزش جنسی در

لزوم آموزش جنسی در دوران نامزدی
لزوم آموزش جنسی در دوران نامزدی
 
آیا دخترها و پسرهایی که قبل از ازدواج (در دوران عقد) فعالیت جنسی داشته‌اند پس از ازدواج روابط زناشویی بهتری دارند؟...
 
اغلب دخترها و پسرهایی که در کشور ما با هم ازدواج می‌کنند (برخلاف کشورهای غربی) تا پیش از عقد هیچ‌گونه فعالیت جنسی نداشته‌اند و نخستین روابط زناشویی آنها پس از عقد شکل می‌گیرد. به همین دلیل ، باورهای نادرست در این زمینه و ناآشنایی با تفاوت‌های جنسی زن و مرد در بسیاری از اوقات به عدم رضایت‌ در روابط زناشویی می‌انجامد و زوجین تصور می‌کنند که همه این نمی‌ها ناشی از بی‌تجربگی آنها در فعالیت‌‌های جنسی است.
 
واقعیت این است که میل جنسی و پاسخ به آن مانند سایر امیال بشری همچون میل به خوردن و خوابیدن و آشامیدن غریزی است؛ با این تفاوت که میل جنسی با آغاز بلوغ بیدار می‌شود و هدایت درست آن نیازمند تربیت و آموزش است. تجارب قبلی جنسی برای فردی که اکنون زوج یا زوجه‌ای را به همسری برگزیده و پیش از این هیچ‌گونه فعالیت جنسی نداشته، نه تنها تضمین‌کننده رابطه زناشویی رضایت‌بخش نیست؛ بلکه گاه به علت مقایسه‌های دایم به افزایش تنش‌های زناشویی منجر می‌شود. همچنین اگر فرد در تجارب پیشین با نمی‌ها یا انگ‌های مختلفی برخورد کرده باشد، هنگام ازدواج از اعتماد به نفس لازم برخوردار نخواهد بود و این مسأله بر روابط زناشویی وی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 
پایبندی و وفاداری متعهدانه، مسوولانه و عاشقانه به همسر از اصول مهم بقای زندگی مشترک است؛ در حالی که این پایبندی و وفاداری در فردی که پیش از این و خارج از قراردادهای قانونی و رسمی همسرگزینی، فعالیت داشته؛ ممکن است کم‌رنگ یا بی‌رنگ باشد. این مساله می‌تواند به فروپاشی زندگی مشترک بینجامد. همسران جوان برای داشتن روابط زناشویی سالم و لذت‌بخش فقط به آگاهی کامل از مسایل جنسی نیاز دارند و دوران عقد بهترین فرصت برای کسب این نوع آموزش‌ها است.
منبع:salamat.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید