مسیر سبز
مسیر سبز

روند نزولی بورس از سر گرفته شد خبرگزاری ایسنا:

روند نزولی بورس از سر گرفته شد
خبرگزاری ایسنا:  در معاملات امروز بورس تهران دماسنج بازار سرمایه دوباره در مدار نزولی قرار گرفت و بیش از 200 واحد از ارزش خود را از دست داد.

 در جریان معاملات دومین روز هفته روند نزولی بورس شدت گرفت و شاخص کل بورس با افت 203 واحدی مواجه شد و در کانال 74 هزار واحد باقی ماند.

به این ترتیب در بازار امروز روند آرام و نزولی حاکم بود و دو صنعت خودرو و بانک بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند همچنین تعداد صف‌های خرید بازار سیر کاهشی به خود گرفت و حتی به عددی یک رقمی نیز نزدیک شد.

در بازار امروز اکثر سهام شرکتها منفی شد و شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، بانک صادرات، ایران خودرو، بانک ملت، مپنا، ملی مس، نفت سپاهان و آلومینیوم ایران بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند.

این در حالی است که شرکتهایی مانند سرمایه گذاری خوارزمی،صندوق بازنشستگی، سیمان فارس و خوزستان و پتروشیمی خارک با رشد خود مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

همچنین در بازار امروز سرمایه گذاری خوارزمی و سرمایه گذاری صنعت نفت از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و ایران خودرو دیزل، صنعتی آما و سایپا آذین بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

بر این اساس در بازار امروز صنایع محصولات شیمیایی، بانکها، خودرو و فلزات اساسی بیشترین تاثیر منفی را در روند شاخص گذاشتند و سرمایه‌گذاری‌ها نیز با بیشترین تاثیر مثبت مواجه شدند.

با منفی شدن بورس تهران در بازار امروز فعالیت حقیقی ها و حقوقی ها در این بازار کمرنگ شد به طوری که در بازار امروز سرمایه گذاران حقیقی تنها در صنعت سرمایه گذاری فعالیت کردند و از سایر صنایه خارج شدند.

همچنین در بازار امروز حقیقی ها 465 هزار و 190 میلیون سهم خریداری کرده و 299 میلیون سهم فروختند این در حالی است که سرمایه گذاران حقوقی 664 هزار و 511 میلیون سهم خرید کرده و در مقابل 829 هزار و 943 میلیون سهم به فروش رساندند.

در مجموع در بازار امروز بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 136 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 340 هزار میلیارد تومان رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید