مسیر سبز
مسیر سبز

سکوت مهدوی کیا درباره اوضاع پرسپولیس خبرآنلاین: مهدی مهدوی

سکوت مهدوی کیا درباره اوضاع پرسپولیس
خبرآنلاین: مهدی مهدوی کیا شهر به شهر با علی دوستی می رود تا در کار استعدادیابی تیم ملی جوانان شرکت کند.

 او خود را وقف فوتبال پایه ایران کرده است. مهدوی کیا که سفیر فوتبال پایه آسیا هم هست، تمام هم و غمش را روی پیشرفت این بخش از فوتبال گذاشته است. او به شدت نگران فوتبال پایه ایران است و می گوید، نسبت به گذشته پسرفت داشته است. با مهدوی کیا در حالی که در بوشهر مشغول زیر نظر گرفتن بازیکنان بود، دقایقی صحبت کردیم.

آقای مهدوی کیا از سفر به استان های دیگر همراه با آقای علی دوستی مهر بگوئید. آیا استعدادیابی برای جوانان خوب پیش می رود؟

بله، سفرهایی با آقای علی دوستی داشتیم. در شیراز بودیم و الان هم به بوشهر آمده ایم تا کار بازیکنان را از نزدیک تماشا کنیم. به این استعدادیابی ادامه می دهیم و امیدوار هستیم تا بتوانیم همه بازیکنان را ببینیم و به قول معروف در حق کسی اجحاف نشود.

وضعیت بازیکنان جوان را چطور می بینید؟ آیا پیشرفتی داشته اند؟

حقیقتش را بخواهید به نظر من فوتبال پایه در ایران پسرفت کرده است. من این مسئله را دارم در شهرهای مختلف می بینم. نسبت به دوران ما بازیکنان و تیم ها ضعیف تر شده اند و این هم به خاطر بی توجهی است. امکانات لازم در اختیار مربیان قرار نمی گیرد و همینطور به تیم ها هم توجه نمی شود. وقتی امکانات نباشد و به بازیکنان هم توجه نشود، معلوم است که پسرفت می کنند. ما از این وضعیت راضی نیستیم و به طور قطع ادامه این شرایط می تواند به فوتبال ما ضربه زیادی بزند.

آیا در تهران هم این مشکل هست؟

بله، در کل کشور پسرفت داشته ایم و اگر می خواهیم بیشتر از این ضربه نخوریم، باید به فوتبال پایه امکانات بدهیم.در تهران هم وضعیت خوب نیست.

ممکن است یک روز نسلی مثل نسل 96 در فوتبال ایران پدید بیاید؟

من بعید می دانم. احتمالش خیلی کم است که این اتفاق بیفتد. در آن زمان واقعا هر جای کشور که می رفتید پر از بازیکن خوب و با استعداد بود ولی الان اینطور نیست. خب تیمی که در 96 بازی کرد تیم فوق العاده ای بود و اگر قرار است ما همینطور در فوتبال پایه کار کنیم، هیچوقت مثل آن تیم در فوتبال ایران پدید نمی آید.

شما با این وضعیت نگران آینده فوتبال ایران نیستید؟

چرا، همه باید نگران باشند. وقتی شما با تیم های پایه کار نکنید، یعنی پشتوانه سازی برای آینده نکرده اید. الان وضعیت ما به همین شکل است. به تیم های پایه اهمیت نمی دهیم، امکانات نمی دهیم و می خواهیم که بهترین نتیجه را بگیریم. به این شکل که به جایی نمی رسیم. باید هم برای آینده نگران باشیم چون ما بعد از جام ملت ها باید تغییر نسل داشته باشیم. باید برای جام جانی آینده بازیکنان دیگری جایگزین شوند چون این نسل زمان زیادی در تیم ملی باقی نخواهد ماند.

چرا بعد از جام جهانی این اتفاق نیفتد؟

چون بعد از جام جهانی زمان زیادی تا جام ملت ها نخواهیم داشت و باید تیم ملی سریعا راهی استرالیا شود. به همین دلیل بعد از جام ملت ها در تیم ملی تغییر نسل خواهیم داشت.

نظر شما درباره تمدید قرارداد کارلوس کروش چیست؟ چون ظاهرا فدراسیون فوتبال با این مربی به توافق رسیده است.

به طور قطع فدراسیون فوتبال در این باره بهتر می تواند تصمیم بگیرد. آنها به خوبی از وضعیت تیم ملی و کروش با خبر هستند و خوب می دانند باید چه تصمیمی بگیرند ولی چیزی که هست آقای کروش با وضعیت فوتبال ایران آشنا شده و الان توانسته شناخت نسبی به دست بیاورد. این زیاد خوب نیست که ما مربی خارجی دیگری بیاوریم و دوباره این راه را طی کند. آقای کروش با توجه به تجربه ای که در ایران به دست آورده، گزینه خوبی است.

قرار است نلو وینگادا هم مربی تیم امید شود. در جریان هستید؟

خبرش را شنیده ام. در این باره هم باید بگویم که من در جریان نیستم و تنها اخبار را پیگیری می کنم. شناخت زیادی هم از آقای وینگادا ندارم و به طور قطع فدراسیون با توجه به این شناخت و همینطور شرایطی که تیم امید دارد، می داند که آیا این مربی خوب است یا نه. وینگادا دوره ای هم در پرسپولیس کار کرده ولی من در آن زمان ایران نبودم و در هامبورگ بازی می کردم.

اگر موافق باشید درباره پرسپولیس هم حرف بزنیم.

نه، فعلا درباره پرسپولیس حرف نمی زنم.

موضوع اعتصاب این تیم باعث شده تا انتقادهایی شکل بگیرد. شما موافق این اقدام بودید؟

فعلا بهتر است من درباره این تیم حرف نزنم. بگذارید این 4 بازی تمام شود و بعدا درباره پرسپولیس سوال بپرسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید